Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zmienić mac adres wbudowanego bluetooth?

libanczyk 07 Mar 2016 12:59 3297 5
 • #1
  libanczyk
  Level 8  
  Witam, mam taką sprawę? Czy ktoś wie i może mi pomóc jak i czy w ogóle można zmienić MAC adres wbudowanego w laptopa bluetooth w Windows XP?

  Cel jest następujący: posiadam w domu smart tv marki Samsung i do tegoż telewizora za pomocą bluetooth (funkcja SoundShare) można podłączyć sprzęt grający ale niestety tylko marki Samsung, innych sprzętów nie pokazuje na liście. Podejrzewam, że rozpoznanie marki odbywa się za pomocą prefiksu adresu mac. Chciałbym sprawdzić czy jeżeli w laptopie zmienię mac na taki jakiego używa Samsung to laptop zostanie rozpoznany i będzie mógł zostać wykorzystany jako brama dźwiękowa. Szukałem trochę w sieci, znalazłem do tego narzędzie niestety działa ono tylko od Visty wzwyż.

  Laptop to Lenovo G560, bluetooth Broadcom.
  Pozdrawiam

  EDIT: Aha, telewizor Samsung UE40F6320, jeżeli by ktoś miał jakiś inny pomysł.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • #2
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  Wątpię w to, by w adresie MAC zawarta była informacja o producencie i jego ewentualna zmiana dała pozytywne skutki, poza tym - skąd wiesz jaki adres MAC mają urządzenia Samsung? Jeśli się nie mylę, to w właściwościach sterownika urządzeń sieciowych (jakim jest bluetooth) można było zmieniać adres MAC. Nie pamiętam jak dokładnie w XP, ale w Win7 zakładka [zaawansowane] [Network Adress].

  Kolejną sprawą jest funkcja SoundShare - ta opcja umożliwia wysyłanie dźwięku z TV do wzmacniacza Audio wyposażonego w Bluetooth - głośniczki z laptopa tego nie zastąpią i laptop nie jest przystosowany do tego celu.
  Tu, do testów, można użyć np. słuchawek Bluetooth.
 • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
 • #3
  libanczyk
  Level 8  
  DriverMSG wrote:
  Wątpię w to, by w adresie MAC zawarta była informacja o producencie i jego ewentualna zmiana dała pozytywne skutki, poza tym - skąd wiesz jaki adres MAC mają urządzenia Samsung?

  Jest. Każdy szanujący się producent ma zarejestrowaną dla siebie pulę prefiksów mac, które mogą być wykorzystane tylko w jego urządzeniach (kartach sieciowych, routerach, modemach i m.in. adapterach bluetooth). Wykorzystuje się to np. przy skanowani sieci LAN, dla lepszego wyobrażenia w załączeniu dodaje obraz jak taki mały skan wygląda. Adresy te nie są żadną tajemnicą, tu jest przykładowa strona gdzie można sprawdzić jakie adresy ma producent i odwrotnie - jakiego producenta jest dany adres:
  https://www.adminsub.net/mac-address-finder/samsung

  DriverMSG wrote:
  Kolejną sprawą jest funkcja SoundShare - ta opcja umożliwia wysyłanie dźwięku z TV do wzmacniacza Audio wyposażonego w Bluetooth - głośniczki z laptopa tego nie zastąpią i laptop nie jest przystosowany do tego celu.
  Tu, do testów można użyć np. słuchawek Bluetooth.

  Ale nie mam słuchawek bluetooth, za to mam laptopa do którego mógłbym podłączyć zwykłe słuchawki i nie tylko. Zastosowań jest wiele, ja tylko chciałbym wiedzieć jak w Windows XP można podmienić MAC.

  Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam
 • Helpful post
  #4
  DriverMSG
  Admin of Computers group
  DriverMSG wrote:
  Jeśli się nie mylę, to w właściwościach sterownika urządzeń sieciowych (jakim jest bluetooth) można było zmieniać adres MAC. Nie pamiętam jak dokładnie w XP, ale w Win7 zakładka [zaawansowane] [Network Adress].

  Drugą metodą, to odszukać swój adres MAC w rejestrze i tam zmienić jego wpis.
  Kolejny sposób dla XP, to program SMAC.

  Niestety, nie mam obecnie dostępu do XP, ani do Bluetooth by sprawdzić i/lub zobrazować w/w metody.
 • #5
  libanczyk
  Level 8  
  Dzięki, rzeczywiście nie pomyślałem, żeby pogrzebać w rejestrze. Ale niestety nie podziałało, znalazłem wszystkie wpisy zawierające aktualny adres MAC i podmieniłem na inny, jednak w konfiguracji bluetooth, w zakładce "Diagnostyka" wciąż pokazuje stary adres.

  A SMAC wykrywa wszystkie karty sieciowe zainstalowane w komputerze ale interfejsu bluetooth już nie... najwyraźniej gra jest niewarta świeczki.

  Mimo wszystko dzięki za pomoc, pozdrawiam
 • #6
  mgrlukasz
  Level 12  
  Mam bardzo podobny problem a mianowicie chce podłączyć telefon do telewizora po bluetooth i używać telefonu jako głośnika.
  Niestety nie działa to mam TV Sasmsung seria RU.

  Telefon paruje się z telewizorem ale nie da sie wybrać aby dźwięk był wysyłany do telefonu.
  Udało komuś się to rozwiązać?