Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SGA4100, SOMFY (BUS), podłączenie fotokomórek z parą COM i OUT (NCiNO-zwora)

prot9 07 Mar 2016 15:01 2547 4
    prot9
    Level 9  
    Witam,
    chciałem zapytać bo nie wiem czy mogę podłączyć fotokomórki ze stykami - 1 para napięciowa 24V oraz druga COM/OUT (przy czym out to NC lub NO w zalezności od ustawionej zworki)
    do napędu SOMY SGA4100 ze złączem BUS (które jak sprawdziłem generuje 24V) + jest tam również złącze osobne 24V
    Aktualnie zasilanie fotek podpiąłem do BUS, centralka je rozpoznała, fotki same w sobie działają lecz nie zatrzymują otwierania czy zamykania bramy.

kusi mnie podłączenie zasilania fotek pod styki 24V w centralce Somfy
    a COM i OUT pod złącze BUS w centralce, ale boję że napięcie 24V obecne w BUS zniszczy moje fotki.

Przy aktualnym podłączeniu zauważyłem że podczas otwierania czy zamykania bramy postawienie przeszkody nie przełącza przekaźnika ani diody w fotkach.

proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    prot9
    Level 9  
    dziękuję za odpowiedź,
    komórki które mam - nie są oryginalne Somfy - które mają tylko 2 złącza i prosto się je wpina w BUS centralki. To było by zbyt proste

Te które ja posiadam to BP20/1a i posiadają 2 pary (4 złącza) lecz "uczenie" ich w centralce Somfy SGA-4100 przebiegło pomyślnie tzn. włączyła się funkcja automatycznego zamykania po 30 sekundach lecz nie działa ich podstawowa funkcja - zatrzymywania zamykania bramy w chwili gdy pomiędzy komórkami pojawi się przeszkoda.
    User removed account
    User removed account  
    prot9
    Level 9  
    dzięki za pomoc. to już wszystko wiem - no to nic - chciałem po taniemu - no i znów nie wyszło - muszę zakupić dedykowane - kilkukrotnie droższe niż te.