Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 97 - Poliftowe przełączniki opuszczania szyb, podłączenie z 5 na 6 pin

07 Mar 2016 17:35 2511 3
  • Poziom 2  
    Witam,

W moim volvo V40 zmieniłem tapicerkę drzwi na tą po lifcie. Z przodu mam szyby elektryczne, a nowe przełączniki od starych różnią się tym, że nowy ma 8 pinów a stary ma ich pięć...

Zapewne 6 pinów odpowiedzialnych jest za szybę a dwa za ryglowanie drzwi.

Volvo V40 97 - Poliftowe przełączniki opuszczania szyb, podłączenie z 5 na 6 pin

Prosiłbym o pomoc co z czym połączyć.
    W nowych przełącznikach doprowadziłem kabelki tak aby połączyć je z fabryczną instalacją.

Generalnie jeśli chodzi o elektrykę to jestem zielony i byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    opisane jest tam na kolorach nowej kostki, a ja takich kostek nie posiadam. Jedynie czym dysponuję to ponumerowanymi pinami z nowego przełącznika.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Ok, znalazłem schemat gdzie już wiem który pin za co odpowiada.

Jak połączyć ten schemat:

z tym:
    Numer przełącznika który musze połączyć to: 180

• Poziom 2  
    Wystarczy tylko który pin z nowego schematu połączyć z pinem ze starego schematu. Nowy przełącznik ma pięć pinów a stary posiada cztery.