Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ARISTON KRO 642 D Z - Jak podłączyć kable (uziemienie) do wtyczki.

igor12 07 Mar 2016 18:43 711 3
  • #1 07 Mar 2016 18:43
    igor12
    Poziom 2  

Cześć wszystkim.

Na początek garść informacji technicznych:
    - podłączenie na instalację jednofazową 230v;
    - płyta ma łączną moc 6500w / 6,5kw;
    - zazwyczaj używane będą max 2 palniki, czyli max 3,5kw;
    - instalacja w mieszkaniu to miedź (wymieniana 2 lata temu), na kuchnię kable 4mm2, bezpiecznik b16.

A teraz sedno - czytając instrukcję (w załączniku) urządzenia w celu podłączenia interpretuję, że uziemienie do wtyczki muszę podłączyć pojedyncze, czyli jeden kabel żółto-zielony. Ale znowu druga osoba mi mówi, że uziemienie ma być wpięte do wtyczki jako podwójne, czyli 2x żółto zielony spięty w jeden kabel (tak, jak na zdjęciu z kabelkami) i tak go podłączyć do wtyczki.

Czy mógłbym prosić o rozwianie wątpliwości?

1 3
  • #2 07 Mar 2016 19:29
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Przecież te przewody masz połączone ze sobą. Podłącz je wspólnie(oba).
    Żółto-zielone jako ochrona we wtyczce, brązowe na jeden z bolców, a niebieskie na drugi z bolców.

0
  • #3 07 Mar 2016 19:46
    igor12
    Poziom 2  

Wiem, że temat ten może brzmieć troszkę infantylnie, ale zmylił mnie opis w instrukcji, gdzie o podłączeniu uziemienia jest użyta forma pojedyncza ,,żółty/zielony'', czyli rozumiem to jako ,,podłącz jeden kabel'', a już niżej, o podłączeniu neutralnego jest użyta forma mnoga ,, 2 przewody niebieskie razem'', czyli jeżeli miałbym podłączyć dwa żółto-zielone, to też powinno być napisane ,,2 przewody żółto zielone razem''.

Czyli na uziemienie we wtyczce idą dwa żółto-zielone, ale złączony jako jeden.

0
  • #4 07 Mar 2016 19:51
    stanislaw1954
    Poziom 41  

igor12 napisał:
    Czyli na uziemienie we wtyczce idą dwa żółto-zielone, ale złączony jako jeden.
    Tak.

0