Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] TP-Link WR543g,TD-8840T - Przekierowanie portów

07 Mar 2016 19:22 1989 51
  • Poziom 12  
    Witam, bardzo proszę o pomoc w przekierowaniu portów. Posiadam dwa dekodery TP-Link:WR543g oraz TD-8840T. Niestety nie wiem jak przekierować w nich porty.
    Mam Adres IPv4 192.168.2.101
    Maska podsieci:255.255.255.0
    Brama domyślna: 192.168.2.1
    Niestety nie bardzo się na tym znam, wcześniej od innego operatora miałem tylko jeden router i jakoś sobie poradziłem, teraz są dwa i nie wiem jak to zrobić. Po zalogowaniu się do routera wskakuje mi model TD-8840T, jednak jego panel wygląda inaczej niż internetowe instrukcje (nie ma np. pcji advenced setup-Nat).
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    A co to w ogóle za dostawca internetu? Masz do dyspozycji publiczne IP?
  • Poziom 12  
    Jest to osiedlowa Spółdzielnia Telekomunikacyjna i udostępnili dynamiczny adres IP nadawany automatycznie.
  • Moderator - Sieci, Internet
    Skoro nie umiesz odpowiedzieć na pytanie czy masz publiczne IP to wrzuć chociaż obrazek z zakładki Status routera. Interesuje mnie port WAN.
    Jakie porty chcesz przekierować? Do czego służy WR534g w twojej sieci i jak jest skonfigurowany?
  • Poziom 12  
    Chce przekierować TCP 4672 oraz UDP 4682. Niestety nie wiem do czego służy WR534g , jest on połączony z routerem TD-8840T kabelkiem. Nie wiem również jak sprawdzić konfiguracje WR534g, tzn. jak do niego wejść. Wpisując w przeglądarce http://192.168.1.1 loguje się do TD-8840T.
    ramired napisał:
    Chce przekierować TCP 4672 oraz UDP 4682.

Komputer/serwer z tymi usługami podłączony jest do TD-8840T?

ramired napisał:
    Nie wiem również jak sprawdzić konfiguracje WR534g,

WR543g podłączony jest kablowo do głównego routera? Jeżeli tak to przez jaki port WAN czy LAN?
  • Poziom 12  
    Internet jest bezprzewodowy. Główny router połączony jest kabelkiem wchodzącym do portu WAN WR543g. Ponieważ TD-8840T nie ma antenki, może WR543g jest wykorzystany do zwiększenia zasięgu i funkcji bezprzewodowej.
    Nie odpowiedziałeś na pierwsze zasadnicze pytanie.
  • Poziom 12  
    Komputer nie jest poprzez kabel podłączony do routera, tylko bezprzewodowo. Ele skoro loguje się bezpośrednio do TD-8840T, to te usługi chyba muszę przekierować na TD-8840T.
    Tak właśnie działa NAT, masz w sieci dwa routery więc przekierowanie musisz zrobić na obydwóch chyba że WR543g skonfigurujesz jako AP.
  • Poziom 12  
    Tylko jak przekierować w WR543g. Nie mam pojęcia jak przekierować na obydwóch.
    Proszę bardzo:
    - TD-8840 - http://www.tp-link.com/en/faq-478.html - przekierowujesz te dwa porty dla adresu IP który jest na WAN-ie Wr543g

- WR543g - wpisujesz adres IP komputera/serwera do DMZ w tym routerze
  • Poziom 12  
    jimasek napisał:
    Proszę bardzo:
    - TD-8840 - http://www.tp-link.com/en/faq-478.html - przekierowujesz te dwa porty dla adresu IP który jest na WAN-ie Wr543g

Jak sprawdzić jaki adres IP który jest na WAN-ie Wr543g ?

[/quote]- WR543g - wpisujesz adres IP komputera/serwera do DMZ w tym routerze[/quote]
    Jak zalogować się do tego routera aby wpisać do DMZ adres IP. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, wpisuje adres IP do DMZ w TD-8840 czy w WR543g . I czy adres IP to adres określony jako IPv4 w szczegółach połączenia sieciowego?
    ramired napisał:

Zalogować się na niego i sprawdzić zakładkę status
  • Poziom 12  
    Ale w jaki sposób się zalogować, skoro po wpisaniu w zakładce http://192.168.1.1 loguje się do TD-8840.
  • Poziom 12  
    jimasek napisał:
    ramired napisał:

Zalogować się na niego i sprawdzić zakładkę status

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Mam zalogować się do WR543g w celu sprawdzenia w statusie adresu IP, czy zalogować się do TD-8840T i podać adres IP dostępny w statusie tego routera. Jeżeli do WR543g to jak to zrobić, skoro znam tylko adres IP głównego routera.
    Wiem, że dla Ciebie te pytania z pewnością są nie zbyt mądre, jednak ja zupełnie się na tym nie znam.
    Jaką adresację dostajesz po podłączeniu się do WR543g (brama internetowa)?
  • Poziom 12  
    jimasek napisał:
    Jaką adresację dostajesz po podłączeniu się do WR543g (brama internetowa)?

Gdzie mam to sprawdzić? Nie podłączam się do WR543g.
    W informacjach o sieci (w mapie sieci) jest Komputer-TP link 7DDEEA-Internet.
    ramired napisał:
    dzie mam to sprawdzić? Nie podłączam się do WR543g.

No ale z tego co pisałeś wcześniej komputer/serwer jest podłączony właśnie do WR543g więc jako ro jest tak naprawdę?

Wszystko znajdziesz w ipconfig/all wpisane do cmd
  • Poziom 12  
    Wyżej napisałem, iż komputer jest podłączony do TD-8840T, tzn. chybo to jest główny router, a WR543g jest dodatkowym routerem. Ma antenkę i właśnie do niego nie mogę się zalogować, poprzez http://192.168.1.1 loguje się do TD-8840.
    ramired napisał:
    Komputer nie jest poprzez kabel podłączony do routera, tylko bezprzewodowo.

Post numer 11 więc?
  • Poziom 12  
    Rzeczywiście nie jest po przez kabel podłączony. Nie wiem który router jest głównym, ponieważ TD-8840T nie ma anteny i tylko do niego mogę się zalogować, wydaje mi się, że to jest właśnie główny router. Ale mogę się mylić, choć w poście nr 8 zasugerowałeś, że WR543g podłączony jest kablowo do głównego routera.
    Zgodnie z danymi z ipconfig/all:
    Mam Adres IPv4 192.168.2.101
    Maska podsieci:255.255.255.0
    Brama domyślna: 192.168.2.1
    Serwery DNS:192.168.1.1
    192.168.2.1
    Kolego to chyba masz problemy z czytaniem!? W poście numer 8 zadawałem pytania jak to masz wszystko podłączone.

Pokaż ipconfig /all z komputera na którym masz usługę czy serwer i chcesz przekierować te porty.
  • Poziom 12  
    Zapytałeś:
    jimasek napisał:

WR543g podłączony jest kablowo do głównego routera? Jeżeli tak to przez jaki port WAN czy LAN?

a ja odpowiedziałem:
    ramired napisał:
    Internet jest bezprzewodowy. Główny router połączony jest kabelkiem wchodzącym do portu WAN WR543g. Ponieważ TD-8840T nie ma antenki, może WR543g jest wykorzystany do zwiększenia zasięgu i funkcji bezprzewodowej.

I nic się nie zmieniło. Jeżeli nie zrozumieliśmy się, pewnie powodem jest brak mojej wiedzy w tej dziedzinie.
    W załączeniu ipconfig.
  • Poziom 12  
    Mam nadzieję, że to ostatnie już pytanie.
    Mam wpisać adres IP komputera/serwera do DMZ w WR543g.
    Czy adresem tym jest IPv4 z ipconfig, w moim przypadku 192.168.2.101?
    Boję się eksperymentować :).