Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy S3 Mini - Przycisk power przestał działać

pralkalol 07 Mar 2016 19:52 2937 8
  • #1 07 Mar 2016 19:52
    pralkalol
    Poziom 10  

Witam
    Mam następujący problem - próbowałem zrobić screenshota kombinacją klawiszy Power + Home, ale zamiast zrzutu ekranu pojawił mi się taki ekran:

Galaxy S3 Mini - Przycisk power przestał działać

Od tego czasu przestał działać klawisz Power tak jak powinien, ponieważ nie mogłem zablokować telefonu a przy przytrzymaniu nie było żadnej reakcji. Nadal jednak mogłem wejść w ekran który jest na obrazku w opisany wcześniej sposób. Wygląda to tak, jakbym przypadkiem 'przeprogramował' działanie tego przycisku. Postanowiłem więc, że wyciągnę baterię żeby zrestartować telefon (nie mogłem wybrać opcji Uruchom ponownie, bo tak jak pisałem wcześniej, nie było żadnej reakcji przy przytrzymaniu przycisku Power), lecz nie mogę go teraz uruchomić, bo przycisk nadal nie działa.

Próbowałem różnych sposobów z internetu na włączenie telefonu bez użycia przycisku Power, ale żaden nie zadziałał. Próbowałem też wejść w download mode aby zrestartować telefon z tego poziomu, ale nie mogę wejść do tego trybu. Po podłączeniu ładowarki normalnie wyświetla się ikona z baterią lecz nic nie mogę zrobić z tego poziomu. Jest jakaś opcja żeby to szybko naprawić?

Telefon: Samsung Galaxy S3 Mini z sieci Plus

0 8
  • #2 07 Mar 2016 20:05
    yanes
    Poziom 22  

Taki ekran który pokazałeś wchodzimy przytrzymując sam przycisk home , przycisk power nie jest do tego potrzebny . Czyli przy próbie zrobienia zrzutu już " power " nie działał . Może to jest uszkodzenie mechaniczne , jakaś śmieć pod klawiszem , próbuj przedmuchać i naciskaj go w różny sposób bo i tak nie masz nic do stracenia.

0
  • #3 07 Mar 2016 20:07
    KamGr
    Poziom 24  

Najlepiej rozkręcić telefon i dostać się do przycisku Power i sprawdzić co jest nie tak
    nie jest to trudne na youtube jest pełno filmików pokazujących jak rozebrać telefon

0
  • #4 07 Mar 2016 20:36
    pralkalol
    Poziom 10  

Niestety w tej chwili nie mam narzędzi żeby rozkręcić telefon, a potrzebuję go na jutro rano :( Przedmuchałem przycisk i próbuję go naciskać w różny sposób, ale to nic nie daje. Nie wygląda to jak uszkodzenie mechaniczne, ponieważ przycisk wciska się i wraca normalnie, a do tego dosłownie parę sekund przed próbą zrobienia screenshota normalnie zablokowałem telefon. Może jest jeszcze jakiś sposób aby go uruchomić... jakiś reset do ustawień fabrycznych czy coś (przez USB z poziomu komputera?).

0
  • #6 07 Mar 2016 21:02
    pralkalol
    Poziom 10  

Niestety to nic nie daje. Sprawdziłem już z 5 różnych trików z ładowarką i wyciąganiem baterii, ale zawsze jest to samo - krótka wibracja i nic dalej się nie dzieje.

EDIT:

Sposób zadziałał ze zwykłą ładowarką i telefon się włączył (wcześniej próbowałem z kablem USB komputer->telefon). Co do przycisku - lepiej oddać telefon do serwisu czy próbować go naprawić na własną rękę?

0
  • Pomocny post
    #7 08 Mar 2016 11:18
    blahfff
    Poziom 28  

W tych modelach wadliwe byly same switche na plycie. Wymiana zazwyczaj pomagala.

0
  • Pomocny post
    #8 08 Mar 2016 11:22
    tele_sim
    Poziom 33  

pralkalol napisał:
    Co do przycisku - lepiej oddać telefon do serwisu czy próbować go naprawić na własną rękę?

Oddaj do serwisu.

0
  • #9 08 Mar 2016 14:18
    pralkalol
    Poziom 10  

Zajdę do serwisu. Dziękuję za pomoc!

3