Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Amica ZWV624W suszy na programie, na którym nie powinna suszyć

donar1 07 Mar 2016 20:09 942 1
  • #1 07 Mar 2016 20:09
    donar1
    Poziom 1  

Witam serdecznie,

w październiku 2015 kupiłem nową zmywarkę Amica ZWV624W. Do stycznia 2016 działała prawidłowo (a przynajmniej tak mi się wydawało). W styczniu zauważyłem następującą przypadłość: na programie Super 50 minut zmywarka zgodnie z instrukcją na 15 minut przed końcem mycia powinna pobrać wodę, podgrzać ją i ostatnie płukanie zrobić właśnie podgrzaną wodą. Tymczasem raz na jakieś 5-10 myć zauważyłem, że zmywarka zamiast ostatniego płukania "na ciepło" włącza suszenie (którego na tym programie w ogóle nie powinno być).
    Napisałem do Amici. Przysłali mi serwisanta, który w ogóle nie ogarniał, jak ta zmywarka powinna pracować. Poradził reset elektroniki przez odłączenie od sieci na 24 godziny. Oczywiście nic to nie dało (usterka powracała). Więc po 2 tygodniach (16 lutego) wymienił moduł sterujący.
    Na 3 tygodnie był spokój i przed chwilą znowu to samo (suszenie zamiast płukania).
    Ponieważ znacie się na rzeczy bardziej niż odwiedzający mnie serwisant, mam do Was pytanie: czy to faktycznie jest usterka, czy może dopuszczalne "zachowanie" zmywarki? Jeśli dopuszczalne, to w jakich okolicznościach i dlaczego po wymianie modułu przez 3 tygodnie wszystko było ok? Jeśli niedopuszczalne, to w jaki sposób nowy moduł mógł "zwariować" po 3 tygodniach?
    Z góry dziękuję za Wasze opinie.

0 1
  • #2 10 Kwi 2017 15:45
    Kinga29
    Poziom 1  

Witam!

Mam dokładnie ten sam problem. Problem pojawił się po kilku myciach od zakupu zmywarki, jednak myślalam, że to jakis jednorazowy epizod. Jednak po ok 2-3 tygodniach znowu to samo. Potem przez pół roku był spokój ale potem ponownie ten sam problem. Zgłosiłam reklamacje do AMICI przyjechał serwis nawet bardzo szybko i wymienili modół sterujący. Minął nie cały miesiąc i znowu to samo , tyleże usterka pojawia się coraz częściej . Gwarancja się skończyła , to że miałam ubezpieczenie pełne sprzętu do lat 5ciu zadzwoniłam i zgłosiła szkodę, również wymienili mi modół sterujący i po dwóch tygodniach to samo. Teraz ponownie to zgłosiłam, to na chwile obecna chcą zabrać sprzęt do przetestowania na serwis.
    Sama nie wiem i myślę , że sam serwis też nie wie o co chodzi. Może ktoś tez miał taką usterce w zmywarce?

0