Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo mk4 2007 - Kontrolka spiralki

07 Mar 2016 21:01 981 14
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z autem, podczas jazdy spiralka się za świeca i w tym momencie Auto traci moc ( turbina nie reaguje) czasem zaraz po odpaleniu kontrolka się świeci.
    Jak kontrolka się nie świeci to Auto jeździ normalnie.
    Co może być przyczyną?
  • Poziom 33  
    A nie dzieje się to jak jedziesz z małą prędkością na wysokim biegu?
  • Poziom 8  
    Nie zdarza mi się jeździć na wysokim biegu przy małej prędkości. Nie ma reguły na to kiedy lampka się za świeci, czasem zaraz po odpaleniu czasem na niskim biegu z dużą prędkością, a czasem przy jeździe że stała prędkością 100km/h na 5 biegu.
  • Poziom 33  
    Najpierw to trzeba zobaczyć jakie kody usterek się pojawiły :) Później będziemy sobie pisać co może być powodem usterki :)
  • Poziom 8  
    Po podłączeniu pod kompa pokazało że urządzonko które steruje turbiną.
    Idzie sprawdzić samemu jakoś te kody błędów ?
    Teraz mruga kontrolka spiralki i świeci się lampka silnika.
    Przy gazowaniu auto nie osiąga maksymalnych obrotow, max osiąga około 4200
  • Poziom 33  
    Zaworki padają. Nie miałeś brzęczenia spod maski po gaszeniu silnika przez kilka sekund?
  • Poziom 8  
    Coś w stylu brzeczenia tak jak by coś hamowało, teraz tego nie słychać.
  • Poziom 33  
    Zaworek sterowania turbina. Jak otworzysz maskę po prawej stronie tak jak by nad skrzynią, ale na wierzchu są dwa lub jeden zaworek. Trzeba je sprawdzić.

Mondeo mk4 2007 - Kontrolka spiralki

to brązowe cóś :)
  • Poziom 33  
    Fajnie. Nawet nie wiesz jakim jeździsz samochodem To jest mondeo mk3 nie mk4 więc wprowadziłeś mnie w błąd. Czy to ja się mylę? :)
    W tym sterowaniu padają trybiki w środku. Nie do dostania na części. Do wymiany cały element.
  • Poziom 8  
    Niestety masz rację ;) pomylilem się i wpisalem mk4 sry za mój błąd :). Czyli do wymiana całą turbiną czy tylko moduł sterujący ? I czy wymienić można to samemu ?
  • Poziom 33  
    Sam sterownik wystarczy, jeżeli jest zdiagnozowane że to on. Jak odepniesz od sterownika cięgno to można nim ruszać? Znaczy czy na turbinie pracuje. Może stoi turbina i dlatego sterownik sie nie rusza, a może pracuje normalnie? :) Jeżeli to będzie ten sterownik rozbierz go i zobacz co się połamało. Może coś samemu naprawisz.

Na aledrogo są ślimaki które się łamią do tego sterownika po 65zł.
  • Poziom 8  
    Ok sprawdzenia i dam znać co i jak :) może być że coś zaniedzialo bądź zardzewialo, jak by się nie ruszyło?
  • Poziom 33  
    Jak by się nie ruszało po stronie turbiny to stoi kierownica w turbinie :/
  • Poziom 8  
    Sory za zwłokę z zamknięciem tematu.
    Problemem okazał się sterownik turbiny po wymianie autko śmiga
    Temat do zamknięcia