Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung Galaxy S4 i ładowanie telefonu 6 razy dziennie.

Kamil618 07 Mar 2016 21:19 1248 8
    Kamil618
    Level 10  
    Witam.

Od lutego 2015 roku jestem nieszczęśliwym posiadaczem smartfona s4 (i9515 VE). Telefon był wzięty jako nowy w abonamencie w play.Jest on zadbany. Nie ma żadnej rysy. Nie był także nigdy zalany. Ciągle noszony w zamykanym oryginalnym samsungowym s view. Upadek zaliczył tylko raz i nie groźny . Wypadł mi z kieszeni na podłogę w samochodzie. Po zakupie jakieś dwa miesiące później zauważyłem ze na mój telefon wyszedł android 5.0 niebrandowany. Nie wiele myśląc pobrałem oryginalna wersje oraz zainstalowałem przez odina. W tedy juz było to pierwsze rozczarowanie odblokowaniem trybu knox ( utrata gwarancji ). W tym roku jakieś dwa tygodnie temu pobrałem z internetu obrazi na którym można byłoby zauważyć na ekranie wypalajacy się amoled. Według mnie górna belka gdzie ukazuje się bateria zasięg powiadomienia itp jest wypalona gdzieś już w 40-60 %. Różnica jest ogromnie zauważalna. Kolejna rzeczą jest bateria. Telefon ląduje całą noc. Odlaczajac go o 6 rano od ładowarki to o godzinie 10 -11 potrafi mieć już jakieś 20 procent baterii. Jest on ładowany 4-5 razy dziennie. Kolega mi powiedział ze to przez Facebooka i messengera. Niestety to nie tych aplikacji sprawa . Wygrałem mu czysty soft 4.4.2 i nieinstalujac żadnych aplikacji bateria trzyma tak samo. Na androidzie 5.0 bez żadnej synchronizacji oraz aplikacji jest podobnie. Ogólnie teraz przestałem zwracać uwagę na baterie ponieważ zablokowywyujac telefon z 77% a po chwili odblokowywujac tych procent jest już o 10 mniej. Tragedia poprostu. Bateria jest w dobrym stanie. Nigdzie nie jest spuchnieta, pęknieta. Raczej na gwarancję nie ma co wysyłać z nabitą flagą. Macie jakieś propozycje ? Co z tym można zrobić. Najchętniej to kupić nokie 3310 ale takich juz nie produkują. W czym może leżeć problem. Da się jakoś cofnąć tego knoxa?
    KamGr
    Level 24  
    A próbowałeś przetestować telefon na innej baterii? Miałem podobnie w S2 bateria też nie była spuchnięta mimo to po wymianie problem zniknął.
    Kamil618
    Level 10  
    Tak zamieniałem baterie z dwumiesięcznego telefonu kolegi chyba i9505. Wiem ze to była inna wersja telefonu obsługiwana przez inny procesor. Różnica nie była zauważalna
    KamGr
    Level 24  
    Ale skoro telefon jest na gwarancji to nie lepiej pozbyć się nabitego knoxa i wysłać do serwisu?
    Z tego co widzę w google można znaleźć sposoby na wyzerowanie
    Miałem kiedyś po aktualizacji androida żółty wykrzyknik i telefon zaczął dziwnie działać ale był na gwarancji więc go wysłałem wrócił oczywiście z notką o grzebaniu w oprogramowaniu. Rozebrałem go całkowicie pozmywałem ich oznaczenia (czerwone kropki) pozbyłem się żółtego wykrzyknika i zaniosłem do innego salonu T-mobile z którego po tygodniu telefon wrócił z wymienioną płytą główną
    gracjan55
    Level 36  
    Knox a zerowanie wykrzyknika to różnica. Masz w download mode że knox nabity? jak flashowałeś oryginalnym softem to nie powinno nabić flagi. Co do wypalonej belki to można próbować nawet z nabitym knoxem bo to uszkodzenie nie wynikające ze strony software.
    WędkarzStoLica
    Level 31  
    To już jest czwarty przypadek jaki znam, ze w szajsungu padają baterie jak muchy :D
    Może ten typ tak po prostu ma i trzeba się przyzwyczaić lub zmienić producenta.
    Kamil618
    Level 10  
    Tak flashowalem oryginalnym oprogramowaniem. Knox jest nabity w download mode. 0x1. Został od odblokowany przez wgranie nie brandowanego oprogramowania. Czystego zamiast playowskiego. Troszeczkę lipa ze tak się stało bo nawet cm nigdy nie instalowałem.
    Kamil618
    Level 10  
    Możliwe ze dlatego. Najpierw zrobiłem wipy oby dwa, później wgrałem soft uruchomiłem telefon , wyłączyłem go i zrobiłem jeszcze raz wipy. Teraz mianowicie tez zrobiłem to samo i nic z tego. Oczywiście jakby ktoś chciał coś ugotować to piszcie śmiało do mnie , użycze wam telefonu. Grzeje się jak głupi. Według mnie jest to coś nie tak z procesorem. A i nie raz mi się zdążyło tez ze telefon będąc w stanie ładowania ląduje się w dół . Np z 20 % zrobi się 0%. Nie wiem co z nim nie tak może być. Czytałem tez posty które niby cofaja knoxa ale 2/3 osób uwalalo telefon tymi poradnikami także nie będę narazie ryzykował.