Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ima advantage 400 - wyłaczyli maszyne z elementem

07 Mar 2016 22:15 363 1
  • Poziom 7  
    witam mam problem z nowa oklejarka ima advantage została wyłaczona z elemtem w środku i nie da sie jej wywzorcowac co radzicie zrobic?
  • Poziom 16  
    Witam,
    !!! Wszelkie moje podpowiedzi proszę traktować odpowiedzialnie i z zachowaniem środków bezpieczeństwa, jak asysta drugiej osoby, itp !!! Osoby dokonujące 'tego' uruchomienia powinny być świadome swoich działań.. Każdy błąd może skończyć się uszkodzeniem maszyny lub uszczerbkiem na zdrowiu osób uczestniczących...

..
    Ze względu że nie miałem kontaktu z taką maszyną wszelkie moje pomysły mogą być chybione ze względu na budowę urządzenia..
    Ale biorąc doświadczenie z utrzymania ruchu..

Z tego co się zorientowałem na stronie producenta... maszyna powinna mieć panel operatora..

Jakie są komunikaty, alarmy...

Często maszyna nie może wykonać pewnej czynności ze względu na stan urządzeń.
    Tj. nie wystartuje póki nie zostaną spełnione warunki..

Na podstawie ew. alarmów, błędów, komunikatów, wyspecyfikowałbym który el. blokuje 'dalsza' prace maszyny, Najprawdopodobniej fotokomórka widzi 'materiał'

Trzeba przy zachowaniu najwyższej staranności i poziomu bezpieczeństwa 'oszukać' sterownik, i krok po kroku szukać tego elementu który pozwoli na dalszy ruch...

Jak napisałem na początku, wszelkie czynności serwisowo-diagnostyczne w szczególności obniżających bezpieczeństwo, należny wykonywać z najwyższą uwagą i wsparciu drugiej osoby...
    Jeżeli w zakładzie nie ma osób z doświadczeniem, niestety ale sprawę trzeba zgłosić do serwisu.. nie warto ryzykować...

Pozdrawiam,
    Uciech