Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie różnicówki w instalacji

sasek14 08 Mar 2016 00:08 1074 2
  • #1 08 Mar 2016 00:08
    sasek14
    Poziom 8  

podłączenie różnicówki w instalacji Witam.
    Jestem w takiej sytuacji:
    mam do podłączenia różnicówkę i bezpiecznik (oba jednofazowe) do zasilenia i zabezpieczenia silnika. Przed różnicówką mam wcześniejszy zestaw trójfazowy, a za bezpieczniki (S) na oświetlenie. dół połączony szyną i wszystko jak należy. Moje pytanie jak podłączyć moją różnicówkę za układem trójfazowym? i jakich zacisków się pozbyć z szyn? Bardzo proszę o zrozumienie dla początkującego elektryka :)

• #2 08 Mar 2016 00:46
    wik12
    Poziom 13  

Po pierwsze - mam nadzieję że przed różnicówką trójfazową masz odpowiednie zabezpieczenie. Jeśli chodzi o różnicówkę jednofazową to najlepiej zakupić już z odpowiednim zabezpieczeniem prądowym, w tedy dodatkowy bezpiecznik będzie zbędny. Zamocować i podłączyć do jednej fazy i zera wyjścia róznicówki trójfazowej, a następnie bezpiecznik do wyjścia ( fazy) różnicówki jednofazowej. Silnik podłączamy do bezpiecznika,i zero do różnicówki jednofazowej (nie zapominając o uziemieniu). Nie można stwierdzić co wypiąć nie wiedząc który z bezpieczników jest użytkowany i jak. Zdemontuj niepodłączone bezpieczniki.
    Mogą wybijać obie różnicówki jeśli mają ten sam prąd upływu.

zera wyjścia róznicówki trójfazowej,
    Kolega wskaże gdzie w RCD jest zero wyjścia.

a następnie bezpiecznik do wyjścia ( fazy) różnicówki jednofazowej.
    Kolego to jest szyfr, czy wiedza elektryka który chce doradzać.

Nie można stwierdzić co wypiąć
    Wypiąć kolego to wyraz który jednoznacznie coś sugeruje .

nie wiedząc który z bezpieczników jest użytkowany i jak.
    A co to ma do rzeczy jak użytkujemy bezpieczniki . Jeszcze jeden taki post i będzie ostrzeżenie
    3.1.13. Dbaj o poprawność językową, zachowuj zasady etykiety. Nie wysyłaj wiadomości, które trudno jest przeczytać i zrozumieć.
    Moderator ; Krzysztof Reszka

• #3 08 Mar 2016 16:36
    stonefree
    Poziom 22  

"Wybijcie" sobie z głowy Koledzy takie dywagacje.

sasek14 napisał:
    mam do podłączenia różnicówkę i bezpiecznik (oba jednofazowe) do zasilenia i zabezpieczenia silnika
    Zaproś elektryka i go zapytaj ma miejscu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME