Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu

08 Mar 2016 00:23 3909 17
  • Poziom 18  
    Witam, w moim Clio II zauważyłem, że gdy włączam światła awaryjne i do tego naciskam pedał hamulca robi się zwarcie na tablicy i zaczyna świecić wszystko jak poniżej:

Następnie po tej czynności nie chce odpalić silnik i zostawia po sobie lampkę kontrolną:

Silnik odpala jak wyjmę kluczyki i odpalę raz jeszcze, czasami za 2-5 razem.

Wszystko widać na filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=NnS3ZEWhlqI

Również dodam, że wystarczy, że działają kierunkowskazy to świeci się również lampka na tablicy świateł przeciwmgielnych. Gdzie może być usterka?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 38  
    Szukaj braku masy w tylnich lampach lub na łączeniu klapy z karoserią.
  • Poziom 18  
    A czy mogę odłączyć dany bezpiecznik? I sprawdzę czy to tego wina?
  • Poziom 38  
    Wyciągaj po kolei żarówki to wkońcu trafisz na której brak masy.
  • Poziom 18  
    Jeszcze dodam, że przy używaniu pilota do centralnego zamka zamiast tylko świateł kierunku miga mi również trzecie światło STOPu, czyli ta listwa na szybie w klapie. Być może, że to tam leży przyczyna, bo nie świeci to regularnie tylko miga? Nie wiem czy po prosta trzecie światło stopu ma migać razem z kierunkowskazami, czy tam jest spięcie gdzieś.
  • Poziom 38  
    Miga bo nie masz masy w lampie. Włącz awaryjki i wiśnij stop zobacz czy będzie przygasał.
  • Poziom 18  
    Działa to tak jak na filmiku, więc tak jak myślałem, że trzecie światło działa przy awaryjnych. Usterki szukać właśnie tam?

https://www.youtube.com/watch?v=o8Q45dV4pfA

Jeszcze usłyszałem taki dźwięk przy wciśniętym hamulcu, przy samych awaryjnych nie występuję ten odgłos, nie wiem czy jest on normalny:

https://www.youtube.com/watch?v=ReVQu93ONbU

Żeby dostać się do trzeciego światła stopu należy odkręcić te 6 śrubek?

Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Ten dźwięk to przepustnica. Mi to wygląda ewidentnie na brak masy ale to trzeba sprawdzić. Otwierałeś tylne lampy patrzyłeś jak wyglądają gniazda żarówek i okolice wtyczek do lamp czy nie są piny powypalane. Nie eksploatuj tego auta bo narobisz sobie więcej szkody.
  • Poziom 10  
    zbyszek100 napisał:
    Usterki szukać właśnie tam?
    w tylnych lampach i włączniku awaryjnych
  • Poziom 18  
    kajkoszyk napisał:
    zbyszek100 napisał:
    Usterki szukać właśnie tam?
    w tylnych lampach i włączniku awaryjnych

Sam włącznik awaryjnych może być przyczyną? Bo pododbnie się dzieje przy włączeniu kierunkowskazu, jak i samym hamowaniu podczas jazdy, wtedy zapala się tylko lampka świateł przeciwmgielnych, a tylko przy awaryjnych jest ta dyskoteka.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Napisałem już z 5 razy sprawdzisz w końcu tą masę w lampach czy dalej będziesz tylko zadawał pytania?
  • Poziom 18  
    Wybacz, pracuje do późna, po nockach nie chce tego robić gdy jest ciemno. W sobotę to zrobię i wtedy się podzielę na pewno info. ;)
  • Poziom 18  
    Było jednak coś na rzeczy z tymi światłami, w wolnym czasie zajrzałem i zobaczyłem to:

Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu Renault Clio II ph 2 - Zwarcie na tablicy przy światłach awaryjnych i hamulcu

Wszystko postarałem się wyczyścić, rdzę zeskrobałem (oczywiście z wyciągniętymi żarówkami STOPu wszystko działa jak należy i nie ma tej "dyskoteki" na tablicy). Otworzyłem też kostkę, wyczyściłem wszystkie PINy jak i kable do nich dochodzące.

Po zamontowaniu wszystkiego na nowo niestety się powtarza, przy awaryjnych żarówka stopu lekko się świeci:

https://www.youtube.com/watch?v=Mcx5fpTHMEM

Jutro więcej czasu, więc będę grzebał.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Dolutuj p dodatkowy rzewód masowy do obsady masowej
  • Poziom 38  
    Dalej brak porządnej masy rozwiązanie jak wyżej.
  • Poziom 18  
    Rozwiązanie było proste, juz wszystko gra. Podociskalem piny, styku nie było. Dzięki wielkie za pomoc.
  • Moderator Samochody
    Problem powróci szybciej niż myślisz, przegrzany raz styk nie jest już sprężysty
  • Poziom 1  
    Problem powróci, powód takiego stanu rzeczy leży w dużym obciążeniu prądowym styku podającego masę. Kilka razy czyściłem czyściłem te styki w samochodzie (clio II 1.2 16V) i wywaliłem całkowicie pin masowy z oprawy żarówek dolutowałem do ścieżki masowej dodatkowe przewody i wyprowadziłem na zewnątrz oprawy. Przecinam przewód masowy przy kostce i za pomocą pojedynczego złącza dolutowane przewody masowe oprawy łączę z przewodem masowym instalacji. Mija już kilka lat i problemu nie ma.