Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klawiatura przez arduino - błędy kompilacji

08 Mar 2016 08:16 1089 6
  • Poziom 5  
    Witam,
    Stworzyłem układ elektroniczny, który ma za zadanie przesłać za pomocą usb typu b informacje do komputera jako klawiatura. Problem polega na tym, że biblioteka której użyłem nie kompilowała się. usunąłem wszystkie usterki i wgrałem program na płytkę lecz nadal nie działa. Nie jestem pewien czy jest to wina biblioteki czy układu. Przesyłam oryginał biblioteki i jej "naprawioną" wersję.

Proszę o pomoc.

Ps. druga biblioteka zawiera 3 biblioteki jednak od klawiatury jest tylko jedna.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    V-USB wymaga aby żadne przerwanie nie zajmowało więcej niż 25 cykli (12MHz wersja), co jest poza zasięgiem "Arduinowych" przerwań.
  • Poziom 18  
    Piotrus_999 napisał:
    jnk0le napisał:
    V-USB wymaga aby żadne przerwanie nie zajmowało więcej niż 25 cykli (12MHz wersja), co jest poza zasięgiem "Arduinowych" przerwań.

herezje

http://blog.petrockblock.com/2012/05/19/usb-k...rd-with-arduino-and-v-usb-library-an-example/

Code:

// USB setup -----------------
      // Disable timer0 since it can mess with the USB timing. Note that
      // this means some functions such as delay() will no longer work.
      TIMSK0 &= !(1<TOIE0);

Czyli wszystkie "Arduinowe" przerwania są w tym przykłądzie wyłączone, jakakolwiek próba użycia np. Serial'u lub PCINT i klawiatura przestaje działać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Dziękuje za odpowiedzi. Szukalem rozwiązań i albo nie potrafię szukać, albo nie ma ich za wiele. Trafiłem na tę bibliotekę i jest ona wykorzystana w wielu przykładach jednak sama biblioteka nie zadziałała i przy kompilacji wyrzuciła kilka błędów, które postarałem się usunąć. Jeśli jest możliwość podesłania choćby link do jakiegoś projektu byłbym wdzięczny.