Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta micro sd nie dzieli się na partycje

mikerpl 08 Mar 2016 12:51 759 7
  • #1 08 Mar 2016 12:51
    mikerpl
    Poziom 9  

Witam mam problem z karta micro sd Samsung 64gb. Próbowałem podzielić ja na dwie partycje
    Ext4 i fat32 , lecz zawsze druga partycja jest uszkodzona( czerwony wykrzyknik w gparted, bad superblock itp. ) , przez co nie daje się zamontować . Sprawdziłem kartę poprzez format całości na NTFS i skan powierzchni HD tune , wszystkie bloki zielone. Gdy zrobię jakkolwiek jedna partycje wszystko jest ok. Jaka może być przyczyną :(

0 7
  • #2 09 Mar 2016 11:06
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 09 Mar 2016 18:12
    mikerpl
    Poziom 9  

Karta ma służyć do Link2SD. Wiem że dzielę to dobrze bo moja karta 2gb działa bez problemu.spróbowałem zmienić tablicę partycji , ale dalej nic to nie zmienia

0
  • Pomocny post
    #4 09 Mar 2016 18:32
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Na pewno karta w 100% sprawna? Skopiuj na nią przy tej jednej partycji 60GB pliki większe od rozmiaru pierwszej partycji przy dzieleniu w GParted i sprawdź, czy po wyjęciu i ponownym włożeniu będą odczytywane prawidłowo. Patrzyłeś np pod linuxem live, czy też nie da się tego wykonać?

Sługa WSI napisał:
    Pod Windows nośniki wymienne mają legalną tylko pierwszą partycję. Drugiej nie widać.

Nie widać, ale poprzez odpowiednie modyfikacje i wgranie innych sterowników w systemie dla tego urządzenia można zmusić niejako system do odczytywania pendriva, czy karty SD jako dysk zewnętrzny a nie wymienny, wtedy ma się dostęp do wszystkich partycji (jak na razie działa tylko na systemach 32bit).

0
  • #5 10 Mar 2016 16:23
    mikerpl
    Poziom 9  

Po skopiowaniu na karte pliku 3,5 GB (Obraz WIN10) , i włożeniu jej, plik widać. Karta nie będzie używana w Windowsie !!! Próbowałem ją formatować w Ubuntu Live w Gparted :(

0
  • #6 10 Mar 2016 16:40
    mati211p

Wszystko ok, ale pytanie, czy pierwsza partycja była mniejsza niż 3,5GB, bo jeśli nie, to skopiowanie pliku 3,5GB nic nie daje (jest za mały). Karta może mieć np. w rzeczywistości 4 lub 8GB. Po drugie widoczność pliku to jedno, a prawidłowość jego odczytu to już inna sprawa. Sama widoczność pliki nie oznacza jego poprawności. Jeśli po skopiowaniu pliku karta nie zostanie odłączona i ponownie podłączona to także dane mogą być odczytane prawidłowo, jeśli problem z kartą istnieje.

0
  • #7 10 Mar 2016 16:49
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 10 Mar 2016 16:52
    mati211p

Właściwie nie da się utworzyć drugiej partycji, jeśli ma zaczynać się w obszarze uszkodzonym/nieistniejącym fizycznie.

0