Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka AEG LAVAMAT lekko cieknie

lukaszb01 08 Mar 2016 14:31 585 4
  • #1 08 Mar 2016 14:31
    lukaszb01
    Poziom 9  

Witam
    Po wymianie łożyska bębna przez fachowca okazało się, że z pralki lekko kapie woda, po prawej stronie z 3/4 glebokosci pralki. Tak na oko z 50-70 ml znajduje pod pralka po zakonczonym praniu. Przetestowałem pranie krok po kroku i wydaje się że do momentu wirowania nie ma żadnego wycieku - wszystko suche. PO wirowaniu wilgotny bęben na dole i woda pod pralką.
    Czy możliwe jest że samo wirowanie powoduje jakies mikroroszczelnienie i wyciek? Czy macie Państwo jakis sposób jak namierzyć skąd leci ta woda. Jeśli to nieszczelny bęben, czy jest szansa że to zarosnie kamieniem i przestanie leciec, na razie podłożyłem małą rynienkę.
    Nie za bardzo mam czas ścigać znowu fachowca żeby to wyjmował. Boje sie ze popsuje to bardziej i sie skonczy wymianą pralki.
    Pozdrawiam
    Ł.

0 4
  • #2 08 Mar 2016 15:40
    stanislaw1954
    Poziom 40  

lukaszb01 napisał:
    na razie podłożyłem małą rynienkę.
    To wskazuje miejsce przecieku. Po skończonym wirowaniu, dobrze by było w miarę szybko szukać po bębnie, skąd wydobywa się woda i wtedy dopiero zdefiniować jaka jest przyczyna przecieku i sposób naprawy.

0
  • #3 08 Mar 2016 15:47
    wacekgacek
    Poziom 16  

Stawiam że woda wydostaje się po łożysku którym wymieniałeś .Mam 2 takie pralki I wiem co ich boli,sprawdź jeszcze szczelność fartucha.

0
  • #4 08 Mar 2016 15:59
    lukaszb01
    Poziom 9  

Fartuch szczelny, woda ewidentnie leci z prawej strony bębna. Jeszcze sprawdze w która strone wiruje pralka, może rzuca wodę z łożyska.

W tych pralkach szukanie jest utrudnione bo nie ma żadnej klapy z tyłu, praktycznie nie ma dostępu nawet żeby włożyć ręke. Jedynie pralke sie da rozpołowić ale wpierw trzeba wyjąc bęben, bo jedna połówka nie jest w stanie utrzymać ciężaru bębna. Jeśli woda leci przez uszczelniacz to za długo łożysko nie pochodzi. Chyba wróce do Pana, który to wymieniał z ponowną reklamacją.
    Dziekuje

1
  • #5 08 Mar 2016 20:58
    Paw_el

Specjalista AGD

lukaszb01 napisał:
    Chyba wróce do Pana, który to wymieniał z ponowną reklamacją.

witam.
    I to jest najlepsze rozwiązanie Twojego problemu
    lukaszb01 napisał:
    Nie za bardzo mam czas ścigać znowu fachowca żeby to wyjmował. Boje sie ze popsuje to bardziej i sie skonczy wymianą pralki.

bez obawy jeśli to Fachowiec to powinno obyć się bez problemu.

0