Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Scenic 2.0 8V benzyna gaz trudnosci z odpaleniem

badboy2 08 Mar 2016 17:55 996 15
  • #1 08 Mar 2016 17:55
    badboy2
    Poziom 3  

Witam mam problem z odpaleniem mojego scenica 2.0 8v f3r po dłuższym przestoju mam ciężko odpalić go na benzynie jest on w gazie wymieniłem cewki przewody świece filtry zrobiłem taka probe ponieważ myślałem ze elektrozawór przepuszcza gaz to zakręciłem gaz w celu wyeliminowania ulatniania się gazu do kolektora bo myślałem ze przez to miał trudności z odpaleniem ponieważ benzynę i gaz musiał jednocześnie przepalić ale jednak to nie to na samej benzynie było to samo proszę o jakieś podpowiedzi co może być przyczyna .

• #2 08 Mar 2016 18:12
    adamblonsky 2012
    Poziom 18  

A posiada iskrę?

• #4 08 Mar 2016 18:16
    adamblonsky 2012
    Poziom 18  

A diagnostyka komputerowa robiona?
    Pomiar ciśnienia na cylindrach?

• #7 08 Mar 2016 19:17
    badboy2
    Poziom 3  

Pod komputer był podłączany ponieważ raz miał problemy z odpalanie a dwa miał takie objawy z tego co mówił koleś że przy dłuższej jeździe na gazie komputer odczytywać dane takie ze np jeżdżąc na benzynie to tak jak by jeździł na gazie gasł mi jak był zimny obroty nie równe to mi zrobił przepinke że jak wyłączenie kluczyk to mi reset komputera za coś takiego i z tym gasnieciem problemy ustały ssanie powróciło na zimnym silniku i jest ok tylko muszę dłużej kręcić przy 285 tys była regenerowana głowica pierscienie kompletny remon silnika teraz mam 300 tys myślę że ciśnienie jest dobre .

Dodano po 2 [minuty]:

Tzn na samej benzynie jeździłem z 150 km i było to samo długo odpalal tak stan 2 czy coś takiego i miałem wymieniany kiedyś ten emulator 4 cylindy tak na nim pisze bo mi się tak robiło że chodził jakby nie na wszystkie cylindry i ten emulator wymienił i było wszystko ok.

Dodano po 11 [minuty]:

Panowie pomóżcie gdzie szukać przyczyny nie wiem czy mi dobrze działa pompka paliwa bo co przekręce kluczyk to słyszę półkę i nie wiem czy jest dobra czy nie bo chyba jak ma ciśnienie to już nie powinna się włączać chyba że inaczej działa w renowacja.

Dodano po 33 [sekundy]:

Renowkach *

Dodano po 40 [minuty]:

Propozycje co moze byc nie tak ?

• #8 08 Mar 2016 19:27
    Romulus7874
    Poziom 27  

badboy2 napisał:
    bo co przekręce kluczyk to słyszę półkę

Tzn co słyszysz, bo nie rozumiem.
    Po przekręceniu kluczyka zawsze słychać pompę. Dźwięk trwa ok 3s, i pod koniec powinno być słychać jak pompa ma "ciężko". Niedalej jak miesiąc temu zmieniałem pompę z powodów podobnych do twoich( dłuższe kręcenie po postoju min 24h). Ciepły odpalał od strzała.
    A przyczyna, to nieco za dużo pojeżdżone poniżej rezerwy benzyny (dużo za dużo :-) ).

• #10 08 Mar 2016 21:43
    Romulus7874
    Poziom 27  

Pompa w moim, pod koniec pompowania zmienia właśnie dźwięk. Tak jak pisałem- "jak ma ciężko". Wymień raczej.

• #12 09 Mar 2016 17:06
    Romulus7874
    Poziom 27  

Na szrocie 50zł.

Numery sprawdzę, ale po haśle -pompa paliwa megane/scenic znajdziesz w necie. Co widzę nowe pompy( zamienniki ) też po 50-60zł

numer 7700422036 w oryginale Walbro.

• #15 09 Mar 2016 19:12
    złowrogi_boncur
    Poziom 26  

Filtr paliwa masz pod autem obok baku, dostęp tylko z kanału, możesz go wymienić, czasem rozwalają się w środku i blokuje się przepływ, pompę paliwa wymieniasz po wyjęciu foteli tylnych odkręcasz pierścień plastikowy i wyjmujesz cały kosz.

• #16 09 Mar 2016 19:40
    kajkoszyk
    Poziom 9  

badboy2 napisał:
    ok a czy po drodze jest jakiś filtr paliwa bądz cokolwiek podobnego co by można było wymienić wyczyścić.
    nie

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo