Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Zmywarka Beko DSFS 6830 - wciśnięty przycisk?

iga.hejka 08 Mar 2016 17:59 1944 4
  • #1 08 Mar 2016 17:59
    iga.hejka
    Poziom 1  

Witam, mam problem ze zmywarką, a mianowicie z przyciskiem start/pauza, jest on wciśnięty. Za mocno go przycisnęłam i teraz przycisk porusza się, przez co nie można włączyć zmywania.

3 4
  • Semicon
  • #2 08 Mar 2016 20:16
    perszeron
    Poziom 20  

Witam
    Jakiej porady szukasz?
    Sprawa jest oczywista trzeba rozkręcić ,dostać się do przycisku i naprawić lub wymienić
    Pomocny może być :mąż , kolega a nawet kochanek :-) jak nie ma tego w domu to została tylko naprawa w serwisie .
    Pozdrawiam

2
  • Semicon
  • #3 13 Paź 2016 21:07
    Marcelo8989
    Poziom 1  

Witam,
    W dniu dzisiejszym zamontowano mi zmywarkę BEKO DIS 28021, po próbie uruchomienia przez montera przycisk start został wciśnięty, zablokował się w tej, pozycji.
    W jaki sposób mogę naprawić tą usterkę ? (jest to zmywarka do zabudowy, czy da się jakoś to naprawić we własnym zakresie bez wzywania serwisanta, usterka jest dość irytująca. Proszę o pomoc

Pozdrawiam

0
  • #4 13 Paź 2016 21:19
    perszeron
    Poziom 20  

Witam.
    Odpowiedz jest taka sama jak wyżej z małą różnicą zamiast "mąż , kolega, a nawet kochanek" trzeba wstawić żona, koleżanka...

0
  • #5 12 Lut 2018 21:54
    VonW
    Poziom 2  

Miałem podobny problem, najczęściej używany przycisk na panelu przednim (start/stop) przestał "sprężynować" i pozostawał wciśnięty. Po rozkręceniu okazało się że działa to tak:
    - wciśnięty przycisk ugina kawałek plastiku obudowy modułu wyświetlacza (płytki PCB)
    - ugięty plastik wciska przycisk na płytce PCB

Z racji tego że jest to plastik wytrzyma on tylko skończoną ilość takich "przyciśnięć". Ułamał się i przycisk nie miał z czym wchodzić w interakcję.
    Podejrzewam że takie rozwiązanie konstrukcyjne jest celowe żeby ludzie kupowali nowy sprzęt albo wzywali technika. Pomogła wymiana "przedniej obudowy wyświetlacza zmywarki" / "szybki wyświetlacza". Kupiłem w internecie za ok. 20 zł. Montaż b. prosty we własnym zakresie.

Pozdrawiam,
    PW

2