Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

32 odbiorniki z 16 satelit

11111olo 08 Mar 2016 18:04 1674 9
  • #1 08 Mar 2016 18:04
    11111olo
    Poziom 43  

Witam
    Wiem że to może brzmieć jak żart i trochę trzeba go tak traktować bo faktycznie nie potrzebuję czegoś takiego robić ale dużo nie brakowało ;)

Jakiś czas temu zadzwonił pewien pan czy mu nie ustawię anteny. Jasne że ustawię bo co w tym trudnego. Po dłuższej rozmowie wyszło że w internecie wyczytał że są anteny toroidalne jak T90 firmy Waveform i da się z niej odbierać sygnał z 16 satelit.
    Powiedziałem że nigdy tej anteny nawet nie widziałem (na żywo) a więc i nie ustawiałem, ale że się podejmę. Koniecznie chciał 16 satelit więc zaproponowałem te sensowne (faktycznie jest więcej ale niektóre praktycznie nic nie oferują).
    Tu na ustawianie straciłem 2 dni :( Wiem że niektórzy może się teraz śmieją ale to nie takie proste jak się wydaje. Robiłem to pierwszy raz i popełniłem kilka błędów stąd to trwało tak długo. Ta antena ma aż 7 regulacji więc wszystko trzeba robić z głową.
    Ostatecznie po ustawieniu zapytał mnie czy nie dało by się odbierać na dwa dekodery. Da się ale trzeba odpowiednie konwertery (twin) no i te wszystkie trzeba zdemontować.
    Zdecydował się na to więc robiłem to w trzeci dzień. Poszło szybko bo ustawienie konwertera na miernik długo nie trwa.

Po około 2 godzinkach wszystko było ponownie podłączone.

A przechodząc do sedna - czy da się podłączyć 32 odbiorniki (dekodery)?

Wiadomo że można wymienić konwertery na octo i podłączyć 8 x diseqc 16/1 ale to tylko 8 kabli a nie 32.

Wiem że są multiswitche które można łączyć kaskadowo więc z jednego (dwóch) satelitów można odbierać teoretycznie na dowolnej ilości dekoderów.

Pytam o to wszystko bo jest to raczej nierealna sytuacja, choć nie wiem jak wygląda TV w hotelach w których goście są z różnych stron świata.

Bardziej realna jest sytuacja odbioru np. z 4 satelitów na więcej niż 8 odbiornikach.

0 9
  • Pomocny post
    #2 08 Mar 2016 23:13
    Darek.S
    Poziom 31  

11111olo napisał:
    choć nie wiem jak wygląda TV w hotelach w których goście są z różnych stron świata.

Są stacje czołowe na których można ustawić sporo programów z różnych satelitów a ograniczone jest to jedynie szerokością pasma ( sporo modulatorów spory koszt, ale stosując modulatory DVBT zwielokrotniamy liczbę programów... i koszt :wink:
    Do tego były specjalne odbiorniki hotelowe z "komputerem" ustawiającym kanały ( "centrala" zdalnie programowała listę programów) i zapewniającym dodatkowe usługi jak VOD czy wyświetlanie informacji dla gości w konkretnym pokoju i odwrotnie ( gość mógł sobie coś zamówić "z pilota" :wink:) Wszystko oczywiście zarządzane z Headendu. Ale za standard ***** coś muszą zaoferować :D .Parokrotnie demontowałem takie przystawki w pohotelowych odbiornikach CRT, które przystosowałem do odbioru naziemnej analogowej ( bo z tą przystawką nie działały ). Dzisiaj w dobie smarfonów i tabletów pewnie jest to już inaczej realizowane ( mam na myśli te dodatkowe usługi )ale stacje czołowe zapewne dalej są dla samej telewizji.
    11111olo napisał:

Bardziej realna jest sytuacja odbioru np. z 4 satelitów na więcej niż 8 odbiornikach.

Są mutiswitche 13 i 17-to wejściowe na 3 i 4 satelity, ale osobiście nie spotkałem.
    32 odbiorniki Sat z 16-tu satelitów Hmm.. być może teoretycznie możliwe ( jest coś takiego jak kaskada diseqc ) ale jak by było w praktyce i z zarządzaniem tym :?:. O kosztach nie wspomnę. Już lepszym rozwiązaniem jest ten Headend. Programy można zmieniać i dostosować nawet dla najbardziej "egzotycznego " gościa. A z 16-tu satelitów to kto ogarnie listę kanałów z paroma tysiącami pozycji bez mała :|

0
  • Pomocny post
    #3 10 Mar 2016 17:29
    Eredin
    Poziom 7  

11111olo napisał:

Wiadomo że można wymienić konwertery na octo i podłączyć 8 x diseqc 16/1 ale to tylko 8 kabli a nie 32.

Czy w takiej sytuacji nie stosuje się konwertera quattro i multiswitcha?

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2016 21:52
    Darek.S
    Poziom 31  

Eredin napisał:

Czy w takiej sytuacji nie stosuje się konwertera quattro i multiswitcha?

Na 16-cie satelitów 16-cie konwerterów quatro i multiswitch 65 wejściowy :wink:.
    A czytałeś co napisałem wyżej?

0
  • #5 10 Mar 2016 21:54
    11111olo
    Poziom 43  

Zadziałało by w ogóle takie coś?
    Do każdego konwertera quatro zwykły multiswitch 32 wyjściowy (i tak 16 razy) a każde z wyjść podłączone do diseqc 16/1?
    Oczywiście przełączników 16/1 także jest 32.

0
  • #6 10 Mar 2016 22:10
    Darek.S
    Poziom 31  

11111olo napisał:
    Do każdego konwertera quatro zwykły multiswitch 32 wyjściowy (i tak 16 razy) a każde z wyjść podłączone do diseqc 16/1?
    Oczywiście przełączników 16/1 także jest 32.

Ja tu o kaskadzie diseqc piszę a tak jest dużo prościej a i szanse zadziałania dużo większe. Niedługo Ci odpowiem czy działa Diseqc na dwie satelity z dwoma multiswitchami , bo akurat mam potrzebę zastosować/sprawdzić coś takiego.

1
  • Pomocny post
    #7 18 Mar 2016 09:58
    Darek.S
    Poziom 31  

Darek.S napisał:
    Niedługo Ci odpowiem czy działa Diseqc na dwie satelity z dwoma multiswitchami , bo akurat mam potrzebę zastosować/sprawdzić coś takiego.

Zgodnie z przypuszczeniami działa. Prosty diseqc i dwa multiswitche MS554 :D

0
  • #8 18 Mar 2016 11:11
    11111olo
    Poziom 43  

W kaskadzie może i by zadziałało ale była by niezła kombinacja.
    Z multiswitchami (prawie) byłem pewny że zadziała ale dzięki wielkie za potwierdzenie.

0