Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HELUPOWER
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szum w słuchawkach i głośnikach.

08 Mar 2016 19:01 651 2
  • Poziom 2  
    Witam mam problem od kilku dni, mianowicie mam dziwne szumy w sluchawkach w momencie kiedy komputer wykonuje jakąś prace :< przeglądanie internetu lub w grach, w momencie zminimalizowania do pulpitu szumy ustają. Szumy są podobne do dźwięku (koszenia trawnika lub cięcia drzewa), formatowałem komputer, zmieniałem głośniki, podpinałem pod gniazda uziemione, zmieniałem listwę, zmieniałem zasilacz, przeinstalowywałem sterowniki na inne, aktualizowałem bios, zmieniałem słuchawki, zmieniałem przewody w komputerze nic nie pomaga. Co może być przyczyną ? Dodam jeszcze że przed tymi problemem komputer wszedł w tryb krytyczny i nie chciał się włączyć po zmianie kabla zasilającego zadziałał jednak szumy są dalej. Dodając od siebie zastanawiam się, że może to być wina Obudowy Komputera, Płyty głównej. Macie jakieś pomysły lub mieliście podobny problem i udało się go wam naprawić ?
  • HELUPOWER
  • Poziom 8  
    Być może przyczyną jest tak "działający" chipset audio na płycie, żeby się przekonać spróbowałbym podłączyć inną kartę dźwiękową pod PCI, wyłączając w BIOSie ów zintegrowany moduł audio oczywiście. Spróbowałbym też z innym zasilaczem.
  • HELUPOWER
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany :) Mianowicie był to powód karty graficznej :P kto by pomyślał że karta graficzna wpłynie aż tak na dźwięk :)