Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Komputer i klawiatura dell - klawiatura usb się rozłącza i załącza

Mitsu97 08 Mar 2016 21:05 2391 6
    Mitsu97
    Level 8  
    Tak jak w temacie. Mam problem z klawiaturą usb. Chodzi o to że podczas normalnej pracy klawiatura na chwile się wyłącza gaśnie dioda oznaczająca włączony Num Lock (tak jakby nie była podłączona) po chwili znowu wszystko wraca do normy. Dodam że przy tym zajściu słychać dźwięk jak przy podłączeniu i odłączeniu urządzenia USB. Dell przysłał mi nowa klawiaturę i jest to samo. Zadzwoniłem ponownie facet powiedział ze sprawa leży po stronie systemu więc przywróciłem system od nowa (windows zainstalowałem ponownie) ustawienia fabryczne lecz dalej jest to samo proszę o pomoc. Dodam ze myszka usb działa bez zarzutów.
    mikolaj77
    Level 12  
    Jeśli jest taka możliwość użyć oprogramowania do ponownego łączenia/parowania klawiatury i myszki z odbiornikiem. Oprogramowanie tego typu dostępne jest zwykle na stronie producenta.
    Podłączyć do innego portu lub komputera i sprawdzić czy dalej zachowuję się tak samo
    Mitsu97
    Level 8  
    nic nie mogę znaleźć wszystko co się pokazuje to o klawiaturach bezprzewodowych a u mnie jest kabel...
    mikolaj77
    Level 12  
    To może jeszcze po przez menadżera urządzeń wejdź na klawiaturę potem właściwości jest tam zakładka Zarządzanie energią i czy jest zaznaczone pierwsze pole jak ja obrazku bo nie powinno. Jeśli nie było z tą klawiaturą dodatkowych sterowników to raczej nie ma dodatkowych opcji.
    Jeszcze możesz podpiąć inną klawiaturę czy ten problem też się pojawi, to będzie wtedy można zawęzić pole przyczyn do komputera / portu usb
    Komputer i klawiatura dell - klawiatura usb się rozłącza i załącza
    Mitsu97
    Level 8  
    jest tak samo jak u ciebie . dodam ze w menadżer zadań tam gdzie jest klawiatura są tak jak by dwie klawiatury ( urządzenie klawiatury hid) 2x i właśnie jak zniknie to drugie to klawiatura przestaje działać i po chwili sie pojawia jak bym wpioł klawiaturę pod usb i działa , i tak w kółko .... podłączyłem klawiaturę od mojego starego kompa to caps lock świeci ale klawiatura w ogóle nie chce działać nawet na chwile ...
    Conan1989
    Level 8  
    Najprawdopodobniej uszkodzony jest port USB skoro nie działa nowa klawiatura z aktualnymi sterownikami. Ewentualnie mogło się coś zrąbać w chipsecie ale to raczej rzadkość.
    Mitsu97
    Level 8  
    na każdym usb nie działa nawet pod tym co myszka DZIAŁA dzwoniłem do dell w poniedziałek bd koleś od nich mi wymieniał płytę główną zobaczymy co wtedy będzie . komputer jest na gwarancji ...