Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przestawienie z Astra na Hotbird 13E.

sylwek217335 08 Mar 2016 23:42 11211 4
    sylwek217335
    Level 7  
    Witam
    Mieszkam w UK i chcę przestawic antenę z Astry na Hotbird.
    Problem w tym, że antenę mogę przestawić tylko w poziomie. Czy jest możliwe przestawienie na Hotbird przestawiając tylko na boki lewo-prawo ? Jeśli tak to jak ?
    Pozdrawiam Sylwek
    simhak
    Moderator of SAT
    Stojąc za anteną przestawiasz w prawą stronę.
    sylwek217335
    Level 7  
    Już przestawiłem ale jakość mam tylko na 2 max 3 transonderach, i na żadnym nie znajduje polskich programów a pakiet mam wykupiony. Gdzie szukać przyczyny ?
    _kli_
    Level 39  
    Albo czasza wymaga jeszcze korekty w pionie + skręt konwertera, albo to nie Hot Bird, tylko satelita między Astrą, a HB -> Eutelsat 16A (16.0°E)
    Darek.S
    Level 33  
    sylwek217335 wrote:
    Witam
    Mieszkam w UK i chcę przestawic antenę z Astry na Hotbird.
    Problem w tym, że antenę mogę przestawić tylko w poziomie.

Nie spotkałem się z antenami bez regulacji elewacji. A skoro mieszkasz w UK to prawie na pewno masz Astrę2A ( 28,2° E) zatem 10 stopni na wschód w stosunku do "normalnej" astry zatem (prawie) na pewno
    _kli_ wrote:
    czasza wymaga jeszcze korekty w pionie + skręt konwertera,

A nawet zakładając, że to Astra1 to antenę musisz nieco podnieść do góry a konwerter nieco skręcić w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek patrząc od czoła anteny. Bez tych zabiegów nie będzie optymalnie zestrojona.
    Edit: Przy Astrze 2 mieszkając w Polsce zmiana elewacji jest mniejsza niż przy Astrze1
    bo przestawiając z 28 na 13 mijamy południe ( w Krakowie akurat Astra1 jest najwyżej). Zatem zmiana elewacji to jakbyśmy zmieniali pozycje tylko o 4°. W U.K. obydwie satelity masz na wschodzie zatem Hotbirda masz wyżej od obydwu Astr. Tam najwyżej jest Thor ( 1W). Zatem zmiana elewacji i skosu większa bo przesuwamy nie 6 a 15°.