Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy Pab 4-3/400-01 budowa.

jaspi85 09 Mar 2016 03:10 1965 2
  • #1 09 Mar 2016 03:10
    jaspi85
    Poziom 14  

Witam wszystkich, chciałem się zapytać gdzie mogę dostać wentylator/sprzęgło do tej prądnicy albo czy ktoś ma?
    Dam radę obejść i zrobić samemu wentylator/sprzęgło, ale wolę jak jest fabrycznie od prądnicy dlatego piszę.
    Przeglądałem cały net przez parę dni i cienko, znalazłem to co ja mam ale bez dwóch pudeł DTR'ki za 400zł i na tym koniec.
    Kupiłem na złomie samą prądnicę 4kW (5kVA) 3x400V 14,4A z szafami sterującymi czyli DTR, ale bez silnika.
    W prądnicy jest tylko sam wałek, brak właśnie wentylatora/sprzęgła.
    Elektrycznie podłączyłem, założyłem koło pasowe i napędziłem z boku przez otwory nawiewu wentylatora silnikiem elektrycznym poprzez pas klinowy dla sprawdzenia.
    Wszystko zadziałało,pozostała kosmetyka tylko z DTR i małe poprawki co nie co, więc kupiłem silnik spalinowy benzynowy i tu mam problem bo brak tego sprzęgła jakby i chłodzenia przed przegrzaniem.
    Schemat instalacji elektrycznej wstawię z opisem jak będą chętni/ktoś potrzebował, bo w internecie to krucho jest, za mało info na ten temat albo do kosza tematy wylądowały i na tym się skończyło.
    Pozdrawiam

0 2
  • #2 09 Mar 2016 16:06
    Motorbike
    Poziom 21  

Witam, wstaw schematy, przydadzą się innym.
    Czasem bywają części w ogłoszeniach.

1
  • #3 10 Mar 2016 02:40
    jaspi85
    Poziom 14  

Jakieś części podobno są, ale tego wentylatora/sprzęgła nie znalazłem w Net.
    Co do schematu to trzeba troszkę poczekać bo muszę zrobić zdjęcia, schematy i krótki opis.
    Obecnie to tablica rozdzielcza wymaga przeglądu bo jest pokombinowana i niezgodna ze schematem na tabliczce z bezpiecznikiem i nie działa hercomierz.
    Jest to prądnica synchroniczna samowzbudna trójfazowa GCe 32b - zapomniałem tego dopisać do pierwszego postu.
    Poniżej dołączam zdjęcia schematu tabliczki DTR.

1