Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno energooszczędnej lodówko-zamrażarki do 1500 zł

09 Mar 2016 15:32 849 4
  • Poziom 13  
    Witam,
    Doradźcie forumowicze jakieś firmy. Kiedyś jak się kupiło takie urządzenie to chodziło 10-12 lat. Teraz coraz częściej słyszy się jak po okresie gwarancji ludzie wyrzucają taki sprzęt bo juz nie chłodzi, jest awaryjny itd. Jakich firm unikać, jakie budzą wątpliwości, a jakie prezentują się solidnie. Energooszczędność to podstawa. Cena - tak do 1500 zł.
  • Poziom 13  
    piotrek22101 napisał:
    Miałem lodówko zamrażarkę Amiki 12lat działała. Padła,gaz uciekł. Naprawa nieopłacalna ,kupiłem też Amiki i już drugi rok chłodzi. Jesteśmy zadowoleni w domu.

A z ciekawości jaki model? Nie ukrywam, że jestem za wspieraniem polskiego przemysłu, oczywiście przy zachowaniu zdrowego rozsądku! Trafiłem na artykuł ze stycznia 2012 i rzucił mi się w oczy fragment tekstu, który pozwolę sobie tu przytoczyć:

"Żeby nie było za różowo z tymi klasami energetycznymi trzeba jednak zachować ostrożność. W sierpniu ubiegłego roku znalazłem w Gazecie Prawnej artykuł z którego wynikało, że niektórzy producenci sprzętu AGD najnormalniej w świecie nas oszukują. Wg tych danych ATLETE – Appliance Testing for Energy Label Evaluation, finansowanego w 75 proc. ze środków Komisji Europejskiej, co czwarta lodówka zużywa więcej prądu niż obiecuje producent. Tylko 43% przebadanych urządzeń spełniały wszystkie wymogi, które deklarował producent. Pozostała część produktów miała zaniżone parametry – w tym również w niektórych przypadkach klasę energetyczną. Z testami najlepiej poradziły sobie lodówki firm Bosch, Siemens, Miele, Liebherr, Whirlpool, Beko i Polar. A tacy producenci jak Indesit, Samsung, Candy, Fagor, Daewoo, Zanussi, LG czy Amica nie przeszły testów w przynajmniej jednej z kategorii, jak podawała dalej Gazeta Prawna wszystkie te zdemaskowane firmy miały wprowadzić działania naprawcze. Myślę, że do tej pory producenci już się z tym uporali i nie wprowadzają już nas w błąd. "

Stąd moje obawy co do produktów firmy Amica... Oczywiście zdaję sobie sprawę , że ten artykuł jest z początku 2012 roku, sporo mogło się zmienić.
  • Poziom 39  
    Mam ich kuchenkę gazowo elektryczną od 98roku i działa idealnie jak narazie. Co do
    lodówki to będę w domu to sprawdzę ,nie pamiętam symbolu.
    Co do takich testów to jedna firma zleca źeby czyjeś obrzydzić a swoje
    pochwalić. Na tą co mam teraz ludzie
    narzekali że głośna,spać nie daje. Jak jertem w kuchni nawet w nocy to dopiero
    przy lodówce ją słyszę.