Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AMICA ZZA 6615 - Zawieszanie się pompy myjącej i wyłączanie zmywarki

krzysztof_san 09 Mar 2016 15:38 1077 6
  • #1 09 Mar 2016 15:38
    krzysztof_san
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam zmywarkę AMICA ZZA6615I, od ośmiu lat i ostatnio wystąpił pewien problem. Po włączeniu zmywarki na którykolwiek program od 2 do 5 zmywarka zaczyna pracować. Wypompowuje wodę i załącza się pompa mycia. Tylko wygląda to tak, że zaczyna pracować, startuje i wyłącza się całkowicie, gasną wszystkie kontrolki na panelu. Trwa to 1-2 sekundy. Następnie znowu się załącza, następuje start 3-4 sekundy i znowu się wyłącza na 1-2 sekundy. I czasami trwa to 15 minut, czasami godzinę, a raz trwało 3 godziny i po tym czasie wyłączyłem zmywanie. Po tym jak pompa zmywająca wystartuje już na dobre reszta programu zmywania przebiega bez problemów. Naczynia są czyste, wysuszone. Gdy nastawię program 1, namaczanie (czy jak to się tam zwie) zmywarka działa bez problemów.
    Co zrobiłem do tej pory.
    Znalazłem jakiś post o zawieszaniu się zmywarki. Wymieniłem dwa kondensatory elektrolityczne na płytce sterownika.
    Posprawdzałem czy nie ma zimnych lutów na sterowniku. Wygląda OK, elementy na płytce tez bez śladów uszkodzeń czy nadtopień.
    Wyczyściłem wszelkie rurki itp.
    Pompa myjąca wygląda na OK, jest bez zacieków itp. Generalnie cała zmywarka wygląda, że nic nie cieknie nic nie odpada.
    Niestety nic to nie pomaga. Nie znam zasady działania układu ani nie mam schematu tego układu i dlatego nie wiem za bardzo w którym miejscu szukać. Zakładam jakiś czujnik, który podaje gdzieś sygnał na wyłączenie całej zmywarki. Dlatego gdyby ktoś był w stanie pomóc to chętnie posłucham.
    Pozdrawiam
    Krzysztof

0 6
  • #2 09 Mar 2016 18:43
    Mamona13
    Poziom 11  

Jeśli moduł posiada kondensator MKP to go wymień i powinna działać jak należy.

0
  • #3 09 Mar 2016 19:36
    krzysztof_san
    Poziom 8  

Posiada taki kondensator: 1uF K275V X2. Nie wymieniałem go, bo wygląda na nienaruszony. Muszę zamówić. Jak wymienię to dam znać jak poszło.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Mar 2016 21:24
    Mamona13
    Poziom 11  

Na 99% to wina tego kondensatora.

1
  • #5 16 Mar 2016 09:58
    krzysztof_san
    Poziom 8  

Witam,
    Wymieniłem ten kondensator. I działa. Dzięki za pomoc i radę.

Pozdrawiam

0
  • #7 24 Kwi 2016 11:28
    krzysztof_san
    Poziom 8  

Problem rozwiązany. Winien był kondensator 1uF K275V X2 MKP. Po wymianie problem został rozwiązany.
    Pozdrawiam

0