Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Proszę o radę, jaki samochód 7 osobowy do 25 tys zł

BHO 12 Mar 2016 19:23 15942 44
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Włąsnie dlatego odyssey tyle kosztuje. Szukalem takiego do 35 tys i były tylko złomy. Te dobre trzymają cenę, bo sie nie psują super prowadzą, dobre osiągi ( 8 do setki naj na 2 tonowego vana w automacie robi wrażenie) mało palą ( zmienne fazy , VCM- odłczane 3 cyindry) 8 miejsc, elektrycznie odsuwane drzwi itd. Nie na prózno od kilku lat van of the year. Sienna niestety wymieka przy odyssey'u. Niezły jest jeszcze quest, ale poliftowy, ale nie w tym budżecie. Ale to chyba nie dla Ciebie auto, skoro tylko na miasto.
    Rozwaz jeszcze auta typu doblo, berlingo itp. w wersji osobowej z 7-oma miejscami. Jest dużo modeli z małymi slinikami , (np 1,4 100KM od fiata, 1,6 110 KM citroen)
    BHO
    Level 13  
    Kolega sanfran napisał mi na priv radę, więc poprosiłem moderatora o odblokowanie tematu.
    Quote:
    "Jeli mogę coś doradzić w kwesti wyboru skrzyni automatycznej. Zapytaj się o konstrukcję i raczej idz w typową przekładnie planetarną ze sprzegłem hydrokinetycznym. Wbrew pozorom skrzynie cztero-biegowe DPO konstrukcji renault są stosowane przez różnych producentów i cieszą się w miare dobra opinią.

Ale nie bierz samochodów z automatem które mają:
    - hak holowniczy
    - przebieg większy niż 100 tyś km
    - silnik o dużym momencie obrotowym w niskim zakresie obrotów (Diesle!)

Jeśli nie trafisz na takie auto to polecam skrzynię ręczną pod warunkiem, że nie ma tam dwumasówki - niektóre benzyniaki są uszcześliwione juz w to cudo."
    sebap
    Level 41  
    Dwumas w benzynie nie siada tak jak w dieslu. Wytrzymuje sporo więcej.
    DJ ANNUS
    Level 31  
    sebap wrote:
    Dwumas w benzynie nie siada tak jak w dieslu.

Bo mając benzyniaka nie dusisz go tak obrotami , żadny jazdy na kropelce ropy.
    To jest chichot losu właśnie TDI i jazda na ciśnieniu atmosferycznym.
    BHO
    Level 13  
    Dużo porad otrzymałem i mętlik mi się w głowie pojawił :D
    Panowie co myślicie o takim czymś jak Citroen C4 Grand Picasso z silnikiem benzynowym 2.0 w automacie?
    Ford S-Max to niestety w tej cenie wyłącznie 2006 rok, a Cytrynka to 2008 i wersja exclusive
    Rozważam jeszcze jak to ktoś napisał bulgota 807 i Citroena C8, niemniej jednak nadal obstawiam C4 Grand Picasso.
    Poza tym Francuzów nie kradną :D
    kkknc
    Level 43  
    Masz jeszcze Dacia lodgy czy też starszą MCV. Komfortu i luxusu tam nie ma. Za to prostota budowy i niezawodność całkiem duża. Stare silniki 1,6 nie maja nawet EGR, nowe 1,6 pochodzą od Nissana ale nie w używkach. Ten silnikpojawił się niedawno. Osiągi mizerne zwłascza z obciązeniem. Nowsze mogą mieć już silniki doładowane. Typowe częsci tanie blacharskie drogie bo złodziej tak ich za mocno nie kradna ( narazie ), Jeszcze 4lata temu nie zgineła zadna Dackia w PL. Do dowozu dzieci na dystansie 5km nadaje się.
    kakibara
    Level 33  
    KKKNC powiem ci, że z tym autem rumuńskim nawet Ci wyszło zagranicą tego jest mnóstwo, lodgy naprawdę jest duża. Za granicami to typowo miejskie auto rodzinno - dostawcze.
    marek1977
    Level 33  
    U nas się przyjęło " zastaw się a pokaż się.." na dystansie dziennym 15km to sie kupuje auto bez korozji ze zdrowym silnikiem do 10000 max. Ale widze jak to ludzie maja audiczki za 60tysi a w domach prl...
    BHO
    Level 13  
    A co powiecie o większym Francuziku jakim jest Renault Grand Espace IV?
    Wersja oczywiście 2.0 benzyna + gaz
    Opinie ten samochód ma bardzo przyjemne.
    Powiedzmy 23tys zakup, a ze sprzedaży swojego Space Stara uzyskam 3 tys na ewentualną pierwszą wizytę u mechanika i konieczne naprawy i wymiany.
    http://www.auto-swiat.pl/uzywane/renault-espa...kaprysny-van-uzywane-wady-zalety-opinie/v5zbg
    http://www.motofakty.pl/samochody/opinie/renault/espace/iv-2003-teraz/
    http://www.autocentrum.pl/oceny/renault/espac...ik-benzynowy-2.0-i-16v-turbo-170km-2003-2012/

Edit:
    Zdecydowałem się jednak na Renault Grand Espace 2007/08r, może i lekko awaryjny, ale nie aż tak bardzo w wersji benzynowej 2.0 170KM no i spalanie w mieście maksymalne 12l/100km, a po zagazowaniu 14l/100km, tyle że gaz kosztuje niecałe 2zł za litr co daje super wynik :)
    andrzej lukaszewicz
    Level 40  
    Espace z silnikiem 2,0 wolnossącym lub turbo to dobry wybór. Auto duże , bezpieczne, ale z odrażającym wnętrzem niestety,co mnie zniecheciło do tego samochodu, ale to jest sprawa drugorzędna myslę.
    sebap
    Level 41  
    Będzie na pewno dobrym wyborem ale za te pieniądze ten rocznik to będzie straszny ulep.
    DJ ANNUS
    Level 31  
    Po drugie nie wiem co tak narzekacie na 2,2 dci manual.
    Po wymianie podstawowych rzeczy takich jak świece płyny rozrząd, klocki autko jeździ jak trzeba. Tylko trzeba kupić od człowieka a nie handlarza.
    BHO
    Level 13  
    Ja mam zamiar zlecić zakup firmie, która specjalizuje się w ściąganiu takich samochodów za naszej granicy.
    Cena średnio do 1500zł, a usługa to sprawdzenie auta przez specjalistę, weryfikacja przebiegu w ASO, i dowóz klienta do samochodu celem ostatecznej diagnozy prze kupującego.
    Nie będę szukał okazji, tylko pewniaka, więc lepiej kupić rok starszy a pewniejszy niż rok młodszy a zbitek kilku.
    No i obowiązkowo miernik grubości lakieru, ale to już panowie sprawdzają samodzielnie zanim kupującego zechcą przetransportować jego potencjalnego nabytku.
    andrzej20001
    Level 43  
    Pewniaka 10 letniego to nie ma,lepiej kupić lekko uderzony z de. i sobie zrobić.
    BHO
    Level 13  
    Zamykam temat, dziękuję wszystkim za udział w dyskusji.