Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw PC do obsługi 40 kamer BCS

09 Mar 2016 16:30 1101 7
 • Poziom 25  
  Witam,
  Szanowni koledzy czy ktoś składał zestaw PC będący centrum zarządzającym dla ~40 kamer megapixelowych BCS (33 kamery 4mpix, 7 kamer 2mpix) ?
  Rejestracja odbywa się na dwóch rejestratorach sieciowych BCS oraz jednym HD-CVI, PC ma być "wyświetlaczem" i centrum zarządzania. Będzie wyposażony w 4 monitory FHD. Aplikacja do obsługi: PSS.
  Jakiej mocy obliczeniowej potrzeba do wyświetlania tylu strumieni kamer ?
  Jakie karty graficzne należy wrzucić (2x) ?

  Z moich przemyśleń na tą chwile wychodzi że CPU to któryś z i7, natomiast grafika to 2 x GF 960... Czy taki zestaw sobie poradzi ?
 • OptexOptex

 • Poziom 43  
  Chcesz to oglądać przez sieć lokalną czy zdalnie?
 • OptexOptex
 • Poziom 25  
  @sosarek - oczywiście LAN, stanowisko będzie tuż obok rejestratorów. Jego zadaniem jest zebranie tych 40 kamer w jednym oprogramowaniu zarządzającym i wyświetlenie na obrazu z nich na 4 monitorach.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  Core i7, miniumum 8GB RAM.
  Program PSS ustawiony na wyświetlanie w strumieniach pomocniczych (inaczej nawet corei7 nie wyrobi).

  Co do grafy - spokojnie wystarczą.
 • Poziom 25  
  jpl - a kojarzysz czy PSS będzie wykorzystywał jednostki CUDA do dekodowania tych strumieni ? Czy użycie jeszcze mocniejszych kart lub wręcz quadro coś tutaj pomoże ?

  Mało instalacji wykonuje na BCS, czy w PSS też można ustawić to tak że w podziale podgląd jest na strumieniu pomocniczym a przy pełnoekranowym leci z strumienia głównego ?

  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  jpl napisał:
  Core i7, miniumum 8GB RAM.
  Program PSS ustawiony na wyświetlanie w strumieniach pomocniczych (inaczej nawet corei7 nie wyrobi).

  Co do grafy - spokojnie wystarczą.


  Jpl odnośnie procesora to trochę mało powiedziałeś podaj konkretny model bo nie wiem ale chyba odpowiadając na takie pytanie wiesz ze np intel core i7-610E 2.53GHz to bardzo słaby procek i jest trzykrotnie gorszy od i3-6320 3,9GHz. Tak więc uważaj co piszesz bo to jak podać markę model auta bez informacji o silniku. Może lepszym rozwiązaniem będzie jak podasz info jak wyliczać moc procesora i innych komponentów do ilosci oglądanych kamer. Zakładam ze masz takie info.
 • specjalista-kamery przemysłowe
  nowicjusz50 napisał:
  Może lepszym rozwiązaniem będzie jak podasz info jak wyliczać moc procesora i innych komponentów do ilosci oglądanych kamer. Zakładam ze masz takie info.


  Wystarczy 5 minut na wujku g00gle lub chociażby mała znajomość na rynku i można znaleźć pełno kalkulatorów konfiguracji dla programów do monitorowania.

  DLa przykładu - kalkulator axxon - podaje że przy 40 kamerach dahua - strumienie 800x600, H.264, 15kl/s, bitrate 1mbit - tylko podgląd - wystarczy procesor: Intel Core i7-4790

  Dodatkowo zawsze dobrze trzymać się zasady - do serwerów gdzie ilość kamer IP jest większa niż 16 - montować procesor który w passmarku posiada przynajmniej 10.000 punktów
 • Poziom 25  
  @nowicjusz50 - spokojnie, też rozróżniam typy i7 - i mam na myśli i7-4790 lub i7-6700.

  @jpl - widziałem wcześniej ten kalkulator, jednakże on to przelicza dla Axxon Next - nie wiem na ile odnosić się do będzie do PSS. Wg. tego kalkulatora dla 40 szt. Dahua, sam podgląd wystarczy nawet i5-4670. Bardziej chodzi mi tutaj o praktyczne opinie, czy PSS korzysta z mocy kart graficznych(CUDA), czy też opiera się tylko na procesorze.