Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spore napięcie na wejściu RCA we wzmacniaczu. Czy to normalne?

09 Mar 2016 16:37 579 4
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie wszystkich.
    Tydzień temu zabrałem się za montaż systemu audio do mojej B5`tki i napotkałem dość dziwną przypadłość.
    Mianowicie, na wyjściu RCA pojawia mi się napięcie. Dość spore, ponieważ podpinając kabelek RCA/jack do tabletu, pokazuje on że jest ładowany. 8-O Tak! ładowany wejściem słuchawkowym na którym przecież nie powinno być napięcia.
    Prąd jest na tyle duży, że podłączając ładowarkę wyłącznie do tableta(nie wpinając jej do gniazda 12V) kontrolka na ładowarce zaczyna świecić.
    Poza tym wszystko gra normalnie, ale wiadomo... strach tergo używać jak nie wiadomo o co chodzi, więc odłączyłem wszystko żeby nie spalić tabletu :cry:
    Proszę o podpowiedź czy takie napięcie jest czymś ,,normalnym"?
    W piątek znów trasa a muzyki w aucie brak. :cry:
    Wzmacniacz, to MAC Audio CYCLONE3001.
    Uprzedzając pytania po co mi tablet podłączony w aucie-wymontowałem radio samochodowe i przerobiłem troszkę panel przedni montując w to miejsce tablet. Korzystam z niego jak z troszkę bardziej zaawansowanego radia :D
    Bardzo proszę o szybką pomoc.
    Rozważałem pomysł aby podłączyć diody na wyjście RCA aby napięcie nie wędrowało mi do tabletu.
    Pozdrawiam!
  • Poziom 43  
    sir.t0mci0 napisał:
    Rozważałem pomysł aby podłączyć diody na wyjście RCA aby napięcie nie wędrowało mi do tabletu.

Raczej kondensatorów używa się do eliminacji składowej stałej.
  • Poziom 7  
    No dobrze... czyli zakładamy już że wiem jak to zlikwidować (kondensator), lecz nadal nie wiem co jest tego przyczyną. Czy ktoś spotkał się z takowym napięciem na wejściu? :)
  • Poziom 27  
    Zmierz to napięcie na wejsciu.
    Co do swiecenia ładowarki to część tabletów ma stałe napięcie na porcie usb do zasilania urządzeń dodatkowych, sprawdź czy po odłączeniu wzmacniacza od tabletu dioda dalej świeci.
  • Poziom 7  
    Ten tablet nie ma OTG jeśli o to chodzi :)
    Napięcie musi się wahać w granicach 5v skoro ,,działa" ładowanie.
    Jutro zmierzę dokładnie multimetrem i podam wyniki.
    Pozdrawiam.