Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

moj pierwszy zestaw kolumn pod這gowych

sloy8 22 Cze 2005 17:31 6951 17
  • Witam przedstawiam Wam moj pierwszy zestaw kolumn pod這gowych. Material z jakiego wykonalem obudowe jest bardzo znany i lubiany :D heh jest to plyta wiorowa o gr. 19 mm. Kolumna zostala oklejona okleina drewnopodobna koloru takiego jakiego widac na fotkach :DD

Dane Kolumny :
    glosniki:
    1x Wysokoton Alpharda TW-318 - shit niestety takiego mialem na stanie, ale zmieniam go na STX GDWK-11-200-4-AJ lub tesle ARV-104-64/4
    2x Niskoton GDN16/50/29

Jest to zestaw dwudrozny, dlatego dwa niskotony podlaczylem rownolegle do zwrotnicy.:D

Wymiary: (w mm)
    wysokosc -860
    szerokosc-200
    glebokosc-310
    pojemnosc kolumny wynosi okolo : 53 litrow
    okleina: drewnopodobna samoprzylepna
    polaczenia : Wikol i wkrety co 13 cm

Kolumna zostala wygluszona gabka o gr. 25 mm u gory kolumny i na tylnej sciance. Boczne scianki i dolna oraz przednia zostawilem w spokoju. Niestety nie wiem jaka mam zwrotnice, ale wiem ze jest dwudrozna i zostala wyjeta z jakiegos altusa :D, ale dziala i jest niezle. Kolumna daje dobry bas, ale tez nie jest za duzy i nie zaglusza wysokotona. jest w sam raz, jak wezme na wzmaku potencjometr glosnosci na ful no to ladnie zasysa powietrze i je wypycha :D:D. heh Bass reflex jest srednicy : 80mm i dl 140mm ustawionej na 40 Hz. terminal glosnikowy to najzwyklejszy terminal z pozlacanymi gniazdami :d. kolumny narazie zasilam wzmakiem z wiezy widocznej na fotkach o mocy 2 x 50 W :/. Wbrew pozorom moj pokoj o wymiarach 2x3x2,5 m potrafi wprawic w ostre drgania :) heh i to mnie cieszy. Bass jest dobry schodzi tak jak powinien, tylko brakuje mi wysokich. Ale coz mozna sie spodziewac po shitcie Alpierda (juz je chyba nadpalilem eh :/), ale zostana zmienione na inne lepsze :). Zwrotnice jaka uzylem to niestety nie znana mi zwrotnica. Wiem tylko ze wyciagnalem ja ze starych kolumn unitry. Byla dwudrozna to se wzialem :). nie kupowalem bo fundusze mi wtedy nie pozwalaly. Jesli znacie jakies dobre sklepy internetowe ze zwrotnicami to prosze o podanie ich na forum. I prosilbym jeszcze o jakies polskie sklepy z glosnikami Tesli do kupienia, bo nie znam czeskiego i nie wim jak gdzie zamowic heh :/

Jesli chodzi o odsluch to jestem zadowolony z tych kolumienek. Daja tak jak juz powiedzialem duzo basu, ale malo wysokich. Fajnie sie na nich slucha , przyjemnie sie oglada filmy i gra w gierki. :)

Co myslicie o tych kolumnach?? nie boje sie krytyki, a nawet wymagam jej. Pomoze mi to pozniej w uniknieciu zrobienia tych samych bledow co w tych jesli sa, a sa na pewno. W koncu to moje pierwsze kolumny :/. Dzieki wszystkim za odpowiedzi

Zdjecia nie sa najlepszej jakosci bo sa robione aparatem z telefonu komorkowego heh:/ postaram sie zrobic lepsze to dorzuce :)

Pozdrawiam --> Karol :D

Fajne!
  • #2 22 Cze 2005 19:14
    ddmar
    Poziom 12  

Wydaje mi si czy ta okleina jest foliowa ? Szkoda 瞠 nie fornir, ale jak na pierwszy raz nie幢e. Ciekawe jak brzmia....

• #3 22 Cze 2005 19:45
    secound
    Poziom 11  

Witam !

Jak na pierwsz konstrukcje to nawet nie磧e ci to wysz這.

Faktycznie zwrotnice przyda這by sie inne, moze cos z Janbo http://www.janbo.com.pl/,, jesli nie znajdziesz tam odpowiedniej dla siebie to spr鏏uj cos zmontowa , popatrz na forum temat闚 jest pe軟o.
    Przyda豚y Ci sie tez lepszy wzmacniacz popatrz na allegro , za niedu瞠 pieni康ze mo積a juz cos z豉pa .

A co do sklepu tesli to http://www.empire.com.pl/..

moja ocena -4, pozdrawaim !

• #4 22 Cze 2005 20:49
    !ron
    Poziom 21  

Przetworniki kicha ale skoro wymieniasz tego syka na lepszy to b璠zie lepiej:) Wyko鎍zenie mog這by by lepsze ale nie jest 幢e jak na pierwszy raz. Zwrotnica nie koniecznie mo瞠 by kupna w ca這軼i. Od pewnego czasu staram sie namawia ludzi 瞠by sami robili zwrotnice dwudro瞠n, bo nie jest trudne a podzia mo瞠sz zrobi jaki tylko chcesz, wi璚 szczerze polecam. Za wzamcniacz mo瞠sz zakupi Unitre WS 303 s tanie i do軼 dobre. Wiem bo mia貫m tak Ws-ke i nap璠zala mi kolumienki Aiwy i home-made.

Pozdrawiam i tylko tak dalej :)

• #5 22 Cze 2005 23:01
    sloy8
    Poziom 16  

Siema

dzieki wszystkim za odpowiedzi.

To teraz tak. Zaczne od okleiny. nie jest to okleina foliowa jak to wspomnial ddmar, zamierzam ja zmienic wywalic i wstawic fornir w najblizszych 2 tygodniach. :) Jesli chodzi o zwrotke to tez myslalem powaznie nad nawinieciem samemu, ale trafilem na powazny problem. Skad mam wiedziec ile nawinac zwojow, jak gruboscia drutu, na jakiej srednicy rdzeniu jesli indukcyjnosc wyniosla mi przypuszczalnie 3mH. :/ jak ja mam to obliczyc ?? nie wiem i dlatego nie robie. co do janbo to sie jeszcze zastanowie. wysokie tony sa slabe fakt wiec je zmieniam :) na tesle raczej jest lepsza i wykitram ja ze sklepu http://www.prolech.pl/ nawet ma tam dobre glosniki Tesli i w miare tanie :-) Jesli chodzi o wzmacniacz to mam juz projekt i schemat 2 x 80 W i mi narazie starczy. podstawowo jest to 4x40 W ale przy mostku bedzie ok :) wiec jest dobrze. jak juz wspomnialem nawet przy tych 50 W jest dobrze i raczej nie chce ogluchnac. Tylko mam male pytanie, bo jak biore juz blizej oporu wzmacniacza to mi glosniki zaczynaja charczec czego to wina?? czy wzmacniacza ze daje za mala moc glosnikom i za duzo od nich wymaga czy glosnikow ?? w planach mam jeszcze dac nozki pozlacane pod kolumny o dl 35 mm :) a jesli chodzi o wzmacniacze to znalazlem tez taka stronke http://www.axetyk.webpark.pl/

pozdrawiam Karol :)

• #7 23 Cze 2005 01:17
    sloy8
    Poziom 16  

kiepol napisa:
    Podlog闚ki bardzo podobne do moich :D Looknij https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic311637.html

tak masz racje :) heh :D ale w sumie jest ok :) Tylko sie glosnikami roznia i tym ze moje maja bass-reflex :D a nawet okleina chyba ta sama heh :D dobre sa te stx ktore kupowales?? i co myslisz o sredniotonowcach stx'a?? i ogolem co myslicie o sredniotonowcach stx'a lub nisko-sredniotonowcu tym : GDN-18-120-6-SW tutaj zamieszczam link do stronki z jego wlasciwosciami http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=354 . Warto go kupowac czy moze jednak jakiegos Tesle ?? :)
    pozdrawiam Karol

• #8 23 Cze 2005 03:20
    saczek_xtrm
    Poziom 17  

chyba troch BR jest za nisko, ale jak na pierwszy raz - GRATULACJE

• #9 23 Cze 2005 12:09
    kiepol
    Poziom 16  

Moje skrzynki te maj b-r :P Przy podstawie kolumn, takie czarne wloty s :P A co do tych stx'闚 (u mnie s gdn 14-50-4 SS) to jestem z nich bardzo zadowolony, jako basowe sprawuj si 鈍ietnie, basu jest naprawd du穎, jest g喚boki, w niektorych kawa趾ach przy odpowiednim nat篹eniu d德i瘯u czu tak, jakby w pokoju by subwoofer :P Jedyne, co mo瞠 dra積i, to niewielka efektywno嗆, bo tylko 80 db, ale je瞠li ktos nie planuje robi imprez na tym, to jest okey, jak dla mnie to mojego ma貫go pokoiku, to i te 80 db to jest sporo :P

• #10 23 Cze 2005 12:35
    sloy8
    Poziom 16  

aha

kiepol a co sadzisz o tym glosniku ?? jest to nisko sredniotonowiec : GDN-18-120-6-SW tutaj zamieszczam link do stronki z jego wlasciwosciami http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=354

Dodano po 1 [minuty]:

saczek_xtrm napisa:
    chyba troch BR jest za nisko

witam

mysle ze nie jest za nisko. przez to jest lepszy bas bo przeciez niskotony ida w dol tak?? to im nizej bass-reflex tym lepszy bas. tak mi sie wydaje heh potwierdzcie moja teorie jesli jest ona prawdziwa :)

• #11 23 Cze 2005 14:36
    jakubkrawiec
    Poziom 18  

sloy8 napisa:
    aha

kiepol a co sadzisz o tym glosniku ?? jest to nisko sredniotonowiec : GDN-18-120-6-SW tutaj zamieszczam link do stronki z jego wlasciwosciami http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=354

Dodano po 1 [minuty]:

saczek_xtrm napisa:

witam

mysle ze nie jest za nisko. przez to jest lepszy bas bo przeciez niskotony ida w dol tak?? to im nizej bass-reflex tym lepszy bas. tak mi si wydaje heh potwierdzcie moja teorie jesli jest ona prawdziwa :)

- nie rozumiem!

Autorowi topicu gratuluj zapa逝. Naprawd ciekawe kolumny, tylko ta kop馧ka...

• #12 23 Cze 2005 15:34
    sloy8
    Poziom 16  

jakubkrawiec napisa:
    sloy8 napisa:
    aha

Dodano po 1 [minuty]:

saczek_xtrm napisa:

witam

mysle ze nie jest za nisko. przez to jest lepszy bas bo przeciez niskotony ida w dol tak?? to im nizej bass-reflex tym lepszy bas. tak mi si wydaje heh potwierdzcie moja teorie jesli jest ona prawdziwa :)

- nie rozumiem!

hehe

mnie tez sie juz chyba cos pomieszalo. wazne jest to ze mi sie podoba, bass jest fajny dobry miekki :) i jak trzeba to potrafi pokaza swoja potege :) pozdrawiam
    karol

• #13 23 Cze 2005 15:45
    kiepol
    Poziom 16  

sloy8 szczerze powiedziawszy to nie wiem co my郵e o tym g這郾iku, bo nie mialem z nim styczno軼i :P P鏦i nie us造szysz jak co gra, nie b璠ziesz m鏬 nic powiedzie na temat danego g這郾ika... Mog si w tym momencie sugerowa jedynie parametrami... A wi璚 tak, Fs na niez造m poziomie - 37 hz, skrzynia do jakiej najlepiej go zastosowa to skrzynia typu zamkni皻ego (closed, Qts - 0,23). Skrzynia gdzies w pobli簑 15 Litr闚. Zadowalaj帷y jest SPL, bo a 89 db, jak na stx'a to duuu穎 :P Chyba wi璚ej Ci nie mog powiedzie :P

• #14 24 Cze 2005 22:24
    Mietki
    Poziom 15  

Mnie sie bardzo podoba mam tylko takie pytanie czy miedzy g這snikami biegnie jakis inny kolor bo tak wyglada ale nie jestem pewnien po za tym sper konstrukcja

• #15 24 Cze 2005 23:04
    Marcin_126
    Poziom 16  

A ja zapytam czy to na pewno pierwsza konstrukcja (zdj璚ie nr 5)? :)
    Czy te niskotonowce to Tonsile?
    Szkoda 瞠 takie s豉be zdj璚ia :(

• #16 24 Cze 2005 23:52
    sloy8
    Poziom 16  

Marcin_126 napisa:
    A ja zapytam czy to na pewno pierwsza konstrukcja (zdj璚ie nr 5)? :)
    Czy te niskotonowce to Tonsile?
    Szkoda 瞠 takie s豉be zdj璚ia :(

To tak. wiec jest to moj pierwszy zestaw. o co chodzi z tym zdjeciem nr 5?? bo nie bardzo rozumiem heh:/ to niestety nie sa tonsile :( kupilem te niskotony ze stronki www.elektroland.com.pl nio niestety slabe fotki ale potaram sie jak najszybciej zalatwic aparat cyfrowy to wstawie lepsze

pozdrawiam karol :)

Do mietki =>
    o co chodzi z tym kolorkiem jaki miedzy glosnikami ?? jaki ma byc kolorek heh nie rozumiem za bardzo sorki panowie ale juz jestem po kilku piw*ch no bo koniec roku szkolnego wakacje itp itd :D eheh :) i dzieki wielkie za dobre slowa :) pozdrawiam jeszcze raz Karol :)

• #17 25 Cze 2005 09:45
    Marcin_126
    Poziom 16  

Niestety stronka niewiele mi m闚i (jest tam troch modeli r騜nych firm).
    M鏬豚y zdradzi jaki to dok豉dnie model?
    Co do zdj璚ia to taki 瘸rcik (na zdj璚iu nr 5 wida 3 kolumny) :)

• #18 25 Cze 2005 11:36
    sloy8
    Poziom 16  

Marcin_126 napisa:
    Co do zdj璚ia to taki 瘸rcik (na zdj璚iu nr 5 wida 3 kolumny) :)

no tak, ale tamte to takie aby byly i nie sa na powaznie robione :/ wiec nie zaliczam ich do robienia. te sa juz na powaznie podaje Ci linka do stronki z tym niskotonem :) : niestety mam zla wiadomosc nie ma juz tego glosnika w ofercie :/ ale wiem ze placilem za niego 32 zl gdzies za jeden, ale reszty nie pamietam :/jak wchodze w swoje konto to nawet w historii zamowien go nie ma co za chala heh :/ :)

pozdrawiam Karol

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME