Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Falownik Sinamics G120 z zktywnym zmiennym obciążeniem na silniku

krzjas 09 Mar 2016 20:32 939 1
  • #1 09 Mar 2016 20:32
    krzjas
    Poziom 6  

Witam wszystkich,

Mam falownik Sinamics G120. Podłączony jest do niego silnik, który ma pełnić funkcję aktywnego obciążenia. Będzie ono polegało na tym, że silnik będzie hamował prądem DC, a wartość tego prądu ma być wprowadzana przez użytkownika w czasie pracy.

Za jej wartość odpowiada parametr p1232, którego można zmieniać np. przy użyciu programu STARTER. Ale czy można go podpiąć do jakiegoś wejścia analogowego?
    Z tego, co czytałem, wynika, że nie. Bo nie ma go w zestawie wejść konektorowych w liście parametrów tego falownika.
    Ale proszę o potwierdzenie tej informacji.
    Jeśli nie da się tego zrobić przez wejścia analogowe, to jak to zrobić?

0 1
  • SterControl
  • #2 16 Mar 2016 21:28
    krzjas
    Poziom 6  

Cześć,

Wyjaśniło mi się kilka spraw.
    1) Nie można tego parametru zmieniać przez wejścia analogowe.
    2) Można to zrobić tylko przez wykorzystanie protokołu USS. A dokładniej przez wykorzystanie PKW tej ramki. Więc pozostaje mi albo komunikacja przez rs485, albo przez profinet.

Mam jednostkę sterującą CU250S-2 PN. Zdjęcie w załączniku. Jest to ta pierwsza z lewej. I tu pytanie.
    Czy z tą jednostką można jakoś komunikować się po rs485. Z tego, co czytałem w dokumentacji i co sprawdzałem w jednostce, wynika, że nie. Ale proszę o potwierdzenie.

Prawdopodobnie będę się więc musiał komunikować przez profinet. Tylko założenie w pracy jest takie, że muszę to zrobić bezpośrednio z komputera. Nie przez PLC. Dodatkowo muszę to robić z poziomu matlaba.
    Czy ktoś może coś poradzić jak to zrobić?

0