Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers ZW20KD - Uszkodzenie zaworu gazowego - co dalej?

Elokwent 09 Mar 2016 20:37 777 2
 • #1
  Elokwent
  Level 11  
  Witam,
  serwisant konserwujący piec Junkers ZW20KD stwierdził, że zawór gazowy (łączący armaturę wodną z gazową) jest nieszczelny i należy go wymienić. Koszt około 1600zł.
  Koszt jest na tyle wysoki, że zastanawiam się nad kupnem nowego pieca - problemem jest oczywiście budżet.

  Mam do szanownych kolegów parę pytań:
  1. czy warto inwestować w naprawę obecnego pieca? Wg poprzednich serwisantów piec jest stary(~2002r.), ale prosty i powinien służyć jeszcze lata. Na rynku wtórnym można kupić takie piecyki za 250-400 złotych z demontażów. Nie jedna część z nich się jeszcze przyda.
  2. czy jest na rynku jakiś model, który będzie mniej więcej pasował do przyłączy starego pieca? Jaki jest mniej więcej koszt montażu? Charakterystyka lokalu: 40m², budynek ocieplony, bardzo niskie ciśnienie wody.
  3. czy powinienem wezwać innego serwisanta w celu zweryfikowania diagnozy pierwszego serwisanta? Dziwne, że poprzedni serwisanci wychwalali prostotę i niezawodność pieca, a tu nagle usterka najdroższej części.
  4. czy ma ktoś numer części ów zaworu?
 • #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Poszukaj serwisanta który dobrze zna ten model kotła. Możliwe że wystarczy wymienić sam o-ring na iglicy gazowej i przesmarować smarem do gazu iglicę i kocioł dalej jest szczelny i sprawny. Wydać tyle kasy z armaturę gazową to działanie nieracjonalne...Nr kat. armatury 8 707 011 395 cena wg cennika 1885,59 zł plus usługa to ponad 2000 zł....Kocioł atmosferyczny który polecam to ZWC24-3MFK plus zestaw do pionowej listwy montażowej nr 1215 wymiana na poziomie 5000zł....Jeżeli jest możliwość zawsze polecam kocioł kondensacyjny jeżeli są środki (bezpieczeństwo i ekonomia).
 • #3
  Bazyl44
  Level 16  
  Wymiana zaworu gazowego bo nieszczelny... moim zdaniem są spore szanse na naprawę bo to częśc rozbieralna i uszczelki dostępne.
  Z drugiej strony z niezniszczalnością tego modelu (prostotą również) bym nie przesadzał - zazwyczaj to wiekowe urządzenia i swoje przeszły. Większe inwestycje nie są racjonalne.