Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Demontaż wtryskiwaczy Ursus c 360

kukoc10 09 Mar 2016 21:11 10707 7
    kukoc10
    Level 8  
    Witam. Dzisiaj chciałem wymontować wtryskiwacze od c360 i oddać je do regeneracja. W czym problem za nic nie mogę wyciągnąć do z głowicy i nie wiem czy ja coś źle robię. Są jakieś sposoby aby łatwo wyciągnąć wtryskiwacz cze trzeba się na męczyć bo jest tak spasowany i wciśnięty. Z góry dziękuje :)
    wacekgacek
    Level 17  
    Wciśnięty a nie wkręcony?
  • Helpful post
    ansonic
    Level 9  
    Po odkręceniu rurek i tych jarzemek mocujących od góry, powinny wyjść z lekkim oporem. Skoro nie wychodzą muszą być poprostu zapieczone. Psiknij sporą dawkę WD40 albo polej naftą i zostaw powiedzmy na noc. Na drugi dzień obstukaj delikatnie dookoła gumowym lub aluminiowym młotkiem i powinny wyjść. W przeciwnym razie trzeba będzie pomyśleć nad jakimś ekstraktorem mechanicznym ...
  • Helpful post
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Luzuje się jarzma i uruchamia silnik. Jeśli długo nie były wyjmowane, to pewnie doszczelniły się w gniazdach korozją i sadzą.

Dodano po 2 [sekundy]:

Luzuje się jarzma i uruchamia silnik. Jeśli długo nie były wyjmowane, to pewnie doszczelniły się w gniazdach korozją i sadzą.
    kukoc10
    Level 8  
    Wyciągnąłem już wtryskiwacze Ale czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak sprawdzić domowymi sposobami które końcówki nadają się do wymiany :)
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    SKM 1964 wrote:
    Takie które rozpylają , a nie leją . Można ich z powrotem podłączyć do przewodów wysokiego ciśnienia i pokręcić rozrusznikiem .

Nic w ten sposób nie zobaczy, co najwyżej naleje sobie paliwa do oczu.
    kukoc10 wrote:
    jak sprawdzić domowymi sposobami które końcówki nadają się do wymiany

Nijak, trzeba mieć próbnik, który pokazuje ciśnienie otwarcia.
    Z reguły tam gdzie robią wtryskiwacze, czyli każdy większy sklepik z częściami sprawdzają za free, bądź symboliczną opłatą. Nawet wymiana końcówki to z reguły koszt końcówki plus 10zł za usługę.
    kukoc10
    Level 8  
    Ok jutro będę działał. Dzięki wam wszystkim :) Zamykam temat :)