Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT11264EW - Nabiera wodę i początkowo kręci bembnem

09 Mar 2016 21:29 702 2
 • Poziom 2  
  Witam. Podczas prania doszło do wysunięcia koszulki poza bęben wewnętrzny - koszulka uszkodziła bęben zewnętrzny - przetarła wężyk hydrostatu. Bęben został naprawiony, wężyk hydrostatu wymieniony. Po załączeniu pralki na dowolny program piorący 1) Uruchamia pompę - wypuszcza starą wodę 2) Otwiera elektrozawór nabiera wody oraz kręci bębnem 3) Przestaje nabierać wodę 4) Po około minucie uzupełni wodę następnie znów zakręci parę razy bębnem - i tyle nic więcej nie robi. Czas na wskaźniku upływa, Nie przechodzi z prania wstępnego do płukania i wirowania tylko przeskakuje do końca cyklu. Przy uruchomieniu wirowania odpompuje wodę, silnik parę razy zakręci ale nie wejdzie na wysokie obroty. Silnik kręci się tylko w prawo ( patrząc no koło pasowe zgodnie z ruchem wskazówek zegara).
  Sprawdzono: Pompa czysta (wypompuje do zera), odpływ z bębna wraz ze zwężeniem do hydrostatu czyste, wężyk hydrostatu czysty, styki kostki silnika sprawdzone przeczyszczone, płytka sterowania silnikiem - sprawdzono (poprawiono) luty przekaźników.
  Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną złego działania ???? Dodam, że przed wciągnięciem koszulki pralka działała prawidłowo. Z góry dziękuję za pomoc
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze

 • Specjalista AGD
  Tryb serwisowy- jakieś błędy?
 • Poziom 2  
  Próbowałem wejść do trybu serwisowego poprzez wciśnięcie start/pauza + time (opóźnienie włączenia) + przekręcenie gałki z pozycji "0" w prawo, ale nie ma żadnej reakcji. Jest inny schemat wchodzenia do trybu serwisowego w tym modelu pralki ?? Jeśli tak to prosił bym o pomoc.

  Błędów poza trybem serwisowym nie ma.