Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Celica v 2.0 - jak sprawdzić cewkę zapłonową ?

przemekToyota 09 Mar 2016 21:37 1734 10
    przemekToyota
    Level 7  
    Jeszcze raz witam wszystkich. Mam pytanie jak sprawdzic cewke zaplonowa toyata celica v 2.0 kostka zasilajaca ma dwa piny zdjelem przewod ktory idzie z cewki do aparatu i podlaczylem kabel jedno zylowy tylko grubszy wraz z zamocowana swieci na koncu. Swiece oczywiscie polozylem na glowicy a drugi koniec dotknelem do gniazda cewki tam gdzie wychodzi przewod do aparatu i krecilem razruchem raz na chwile blysnela a pozniej juz nic po kilku razach to samo. Czy to jest sposob zeby to sprawdzic.???
    piotrek22101
    Level 39  
    Tak samo załóż przewód WN na cewkę.w drugi koniec włóź świecę i dotknij gwintem
    do bloku i zakręć. Trzymaj w jakiejś rękawicy lub kombinerkami.
    przemekToyota
    Level 7  
    Wlasnie tak sprawdzalem oddzielny kabel WN i niebylo reakcji. Nie bylem pewien co do przewodu WN to na jednej zyle kabla od instalacji domowej sprawdzalem i raz blysk a pozniej juz nic.bo wczesniej toyota jak miala ochote to palila dwa trzy razy i koniec albo dwa dni jezdzila i znowu koniec az do ostatniego razu tj 4dni temu
    WędkarzStoLica
    Level 31  
    Świeca nie jest potrzebna, a nawet lepiej bez niej bo odpada jeden element.

Podłącz cewkę na krótko i przerywanym ręcznie sygnałem sprawdź iskrę. Przewód WN do masy - przerwa ok 0.5-1cm.
    przemekToyota
    Level 7  
    Sprawdzałem w taki sposób tylko ze świecą i czasem jest na chwilę A później kilka razy krece i nic. Sprawdzałem na innej Cewice nie od tego samochodu ale to chyba nie przeszkadza aby sprawdzić iskry to też była parę razy A po np.trzecim raz ruchu znowu nic i dalej też nic. A prąd do cewki dochodzi tylko tak jak by dalej nie wychodził. Jest opcja ze może cewka raz działać A raz nie czy jak padnie to już du...A.?
    piotrek22101
    Level 39  
    Sprawdzić czy napięcie jest zawsze na cewce. Podłączyć żaróweczkę lub kontrolkę
    na styki plus i minus. Jak będzie migać zawsze to do wymiany cewka.
    przemekToyota
    Level 7  
    A tak jak chlop krowie na rowie mozna mi wytlumaszyc
    piotrek22101
    Level 39  
    Cewka jest zasilana plusem i minusem.
    pod te dwa styki dać żaróweczkę 12v 5wat naprzykład. Powinna migać w momencie kręcenia .
    przemekToyota
    Level 7  
    Podpielem kostce od cewki tak jak ostek i zarowke i podczas krecenia nie swieci nic ani nie swieci sie bez krecenia
    piotrek22101
    Level 39  
    Plus po stacyjce ma być i masa z aparav
    pulsująca na cewce. Jak któregoś brak to nie będzie działać.
    przemekToyota
    Level 7  
    starałem się zrobic tak jak wg zapisu twojego ale nie wychodzi a mase z aparatu zapłonowego ma byc z kostki czy z obudowy ???bo nie bardzo rozumiem