Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet zamiast radia w Audi A8 D2

09 Mar 2016 23:05 4116 27
  • Poziom 6  
    Witajcie, używałem szukajki, googla itp ale nigdzie nie znalazłem odpowiedzi...
    Szukam opisu który krok po kroku opisuję adaptacje tabletu zamiast radia samochodowego.

Jakie części, gdzie co podłączyć, Jaki wzmacniacz itp
    Ewentualnie szukam osoby która była by w stanie się tego podjąć z Wrocławia :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 6  
    Ten sony to byłby całkiem ciekawy pomysł, gdybym tylko bym zwolennikiem sonego, i miał 2 dinowe wejście na radio.

Mi zależy na przerobieniu obecnej konsoli środkowej i zaadoptowaniu tabletu.
    https://sklep.avt.pl/avt2995.html Czy takie 2 wzmacniacze były by odpowiednie ? W temacie elektryki jestem zielony, manualne zdolności posiadam lecz podłączanie kabli w odpowiednie miejsca to dla mnie trochę czarna magia :)

A tak wygląda moja deska Tablet zamiast radia w Audi A8 D2
  • Poziom 6  
    Nie mam subwoofera, mam 10 głośników. Po 2 na każdą parę drzwi + 2 na podszybiu z tyłu.
    Te 2 na podszybiu mają małe wzmacniacze które zasilają owe głośniki + tylne drzwi.
  • Poziom 6  
    Up, może ktoś polecić dobrego elektryka we Wrocławiu ?
  • Poziom 6  
    Czy naprawdę nie ma we Wrocławiu godnego polecenia elektryka ?
  • Poziom 31  
    sosarek napisał:
    Może trochę w inną stronę ale spójrz na Sony XSP-N1BT, przeróbka tableta na radio to nie takie "hop".

Pewnie nie takie hop bo zwyczajnie nigdy tego nie robiłeś. Robota prosta.
  • Poziom 6  
    Sołtys_Elbląga , mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ? Jakie części będą mi potrzebne ? Jaki wzmacniacz ? Jak to wszystko ze sobą podłączyć żeby nie było żadnych zakłóceń ?
  • Poziom 31  
    Na początek potrzebny tablet, ale ja nie widzę u Ciebie miejsca na wyświetlacz w konsoli. A na kolanach nie będziesz trzymał. Jak Ty to widzisz? Bo samo przerobienie to hop siup, nie wiem dlaczego kolega na początku tak Cię wystraszył, pewnie nie robił tego nigdy.
  • Poziom 6  
    Mam zamiar kupić Nexusa 7, większość montowanych tabletów to właśnie nexus 7 z tego co wyczytałem, przyjazny rom, duże wsparcie, cena całkiem przyjazna.

W oryginale wychodziły konsole z Navi, Tablet zamiast radia w Audi A8 D2

Ja mam zamiar wyciąć miejsce na tablet, a klimatronika przesunąć optymalnie względem tabletu w dół
  • Poziom 31  
    No to potrzeba Ci wzmacniacza a wzmacniacz to jaki... każdy. To musisz sam wybrać, nie wiem czy masz tam już jakiś fabryczny. Jak jest to go zostawiasz, jak nie to trzeba wsadzić jakiś, który to obsłuży ale wiadomo, kwestia finansów.
    sosarek napisał:
    Ile masz głośników w aucie, masz fabryczny subwoofer?

Co ma te pytanie do montażu tabletu w samochodzie?
  • Poziom 6  
    Chciałbym dorwać taki wzmacniacz który zmieściłby mi się za tabletem, żeby wszystko schowane było. Jeśli taki mały wzmacniacz będzie strasznie drogi, to kupię normalny i teraz pytanie 2 czy 4 kanałowy ? myślę o mocy do 200 rms.(4x50W)

I najważniejsze jak to wszystko ze sobą spiąć ? Żeby miało ręce i nogi, oraz nie było nieoczekiwanych dźwięków w głośnikach ?
  • Poziom 31  
    Nie lubię tego pisać ale musisz poczytać i doszkolić się trochę. Popatrz trochę jakie wymiary mają wzmacniacze o łącznej mocy 200W RMS i zastanów się, czy zmieścisz go tam.
  • Poziom 6  
    To było pytanie retoryczne bardziej, wzmacniacza jak nie schowam to wcisnę pod fotel pasażera.

Mógłbyś opisać jak wygląda podłączenie tego wszystkiego ze sobą żeby było ok (Tabletu do reszty zestawu) Będą potrzebne jakieś dodatkowe "bajery" ?
  • Poziom 31  
    Pewnie jack 3,5 a do wzmacniacza chinch. Co masz na myśli bajery?
  • Poziom 6  
    Jacka do tabletu i co dalej ? Chinche z wzmaka do ? Tutaj chyba jest potrzeba lutowania kabli ? Bajery- skąd wziąć zasilanie ? adaptery ? wzbudzanie itp
  • Poziom 35  
    Głupio zniszczysz deskę. Obszyj sobie tableta skórą i zrób taki otwierany panel w górę znad deski (Coś jak navigacja w starym Lexusie IS200). Radio ma pewnie wejście na zmieniarkę więc trzeba tam pokombinować - ja bym całość puścił przez radio (wygodna regulacja głośności/basu/sopranów itp.). A skoro któreś z głośników z tyłu mają własne wzmacniacze to tam właśnie zrób wyjście na twój wzmacniacz.
  • Poziom 6  
    Czemu zniszczę deskę ? Nie jestem głupi i zakupiłem drugą do rezania. Ogólnie w ruch pójdzie żywica,maty i szpachla, żeby to wszystko ładnie spasować. Nie rozumiem otwieranego panelu "znad deski" Coś takiego jak w lexusie wymaga cięcia deski, która jest droga w porównaniu do konsoli środkowej. Jak wyglądać to będzie miało to wiem. Chce uzyskać pomoc w podłączeniu tego wszystkiego, przerobieniu. Jakie kable trzeba ciąć ? Jakie ze sobą lutować ? Skąd wziąć zasilanie itp
  • Poziom 31  
    wujoo933 napisał:
    Jacka do tabletu i co dalej ? Chinche z wzmaka do ? Tutaj chyba jest potrzeba lutowania kabli ? Bajery- skąd wziąć zasilanie ? adaptery ? wzbudzanie itp

Nie znoszę wręcz tego jak widzę to na elektrodzie ale muszę Ci napisać użyj opcji szukaj. Albo sobie jaja robisz albo na prawdę nigdy nie miałeś w ręku wzmacniacza i tabletu. Zasilanie bierze się z akumulatora. Wzbudzenie po stacyjce.
  • Poziom 6  
    Nie ma tego tematu przerobionego na forum...

Widzę że się nie rozumiemy a więc łopatologicznie.
    Wiem jak podłączyć wzmacniacz, jak prowadzić kable(i jakie) aby nie było zakłóceń itp.
    Tablet miałem w rękach, ba nawet się takimi bawiłem ale jako zwykły USER, nie znam ich od strony technologicznej/budowy.

Nie wyobrażam sobie zasilania tabletu z akumulatora, albo żeby móc korzystać z tabletu tylko po przekręceniu stacyjki.

A więc do sedna:
    1. Skąd wziąć zasilanie(ładowanie/podtrzymanie) tabletu ? Przerobić ładowarkę samochodową i podpiąć pod zapalniczkę(wydaje mi się że zwykła ładowarka może nie wyrabiać z ładowaniem) ?Czy może jakiś inny pomysł ?
    2. Wybudzanie tabletu, tablet będzie cały czas pracować, więc chciałbym mieć manualną możliwość wybudzenia jak i uśpienia go w każdej chwili. Jest możliwość poprowadzenia kabli od przycisku który za to odpowiada ? Jeśli tak to jak to zmontować, jaki przycisk ? Może inne możliwości ?
    3. W tablet da się wpiąć jacka 3.5mm, a w wzmacniacz cinche, jaki adapter/przejściówkę dać żeby nie było problemu z przesyłem, i jak najlepszą jakością.
    4. Czy jest możliwość podłączenia się do anteny samochodowej aby móc odbierać radio ? czy pozostanie tylko korzystanie z radia internetowego ?
    5. Jak poradzić sobie z problemem słabego zasięgu w aucie ? Podwójne atermiczne szyby + cała konstrukcja z aluminium. Będzie możliwość podłączenia jakiegoś zewnętrznego nadajnika/odbiornika ?
  • Poziom 26  
    Wybór radioodtwarzaczy samochodowych 2din jest ogromy, proponuje poszukać czegoś co spełni oczekiwania i upakować takie radio a nie tablet.

Przeróbek by dopasować tablet do samochodu będzie nieporównywalnie więcej.
  • Poziom 6  
    Ale radio samochodowe 2dinowe nie jest tabletem. Ja nie pytam się czy to się opłaca, ile będzie kombinowania żeby spasować itp. Gdybym chciał radio 2dinowe to zmienilbym konsole środkową na poliftowa. A ja chcę tylko i wyłącznie tablet, więc proszę o odpowiedzi związane z pytaniami. A nie swoimi wywodami
  • Poziom 31  
    No zasilanie na tablet bierzesz z wiązki od fabrycznego radia...
  • Poziom 6  
    Widzę że pozostanie mi robota metodą prób i błędów, bo nikt nie chce tu podać konkretnych odpowiedzi.

Zasilanie wezmę właśnie od zasilania radia, tylko zepne to w ładowarkę samochodową. Żeby ładowanie było na odpowiednim poziomie. I tu mam pytanie, czy jest ładowarka ze zmienną mocą (manualnie sterowana) napięcia ? Bo przy używaniu tabletu,(muzyka,Janosik,Internet) będzie on niedoladowywany.
  • Poziom 31  
    wujoo933 napisał:
    Bo przy używaniu tabletu,(muzyka,Janosik,Internet) będzie on niedoladowywany.
    Skąd masz takie dane?
  • Poziom 6  
    Tak mi się wydaje, ponieważ jak moja bawi się moim telefonem podczas jazdy, Internet a w tle Janosik to telefon jest tylko podtrzymywany , nie naladuje się podczas używania. A w tablecie będzie jeszcze puszczona muzyka i większy wyświetlacz
  • Poziom 2  
    Podłącz ładowanie przez inwerter