Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 931 - woda wycieka ze zmywarki, programator się zatrzymuje

dorotabezkota 10 Mar 2016 00:08 558 4
  • #1 10 Mar 2016 00:08
    dorotabezkota
    Poziom 3  

Witam wszystkich,
    mam problem ze zmywarką Whirlpool ADG 931 a kompletnie się na tym nie znam. Nie moge sie nawet wspomóc instrukcją bo zmywarka kupiona była dawno i instrukcja zaginęła. Jeśli ktoś może wspomóc jakimiś schematami, instrukcją czy coś, pewnie będzie mi to pomocne i może coś wykombinuję, bo tak to boję się coś dotknąć żeby nie pogorszyć sprawy.

Problem jest w zasadzie potrójny.

- Zmywarka przecieka. Tzn podczas programu woda wylewa się chyba do podstawy i wypływa koło drzwiczek i gdzieś z tyłu w zabudowie mebli bo widziałam pod nimi kałużę dość sporą.

- Poza tym wygląda na to że odpływ jest zatkany (chyba że ma jakiś zawór ale w ciemno nie wiem) bo woda przy otwarciu zmywarki nie spływa. Rodzicielka usiłowała jakims drucikiem przepchać i ponoć dalej cos wcisnęła a później próbowała jakichs mieszanek typu soda i ocet, następnie kret - nic nie pomogło.

- No i programator - programy ma 3, trzeci najkrótszy i na tym zazwyczaj jest używana. Niestety nie chce się włączać i dopiero jak się go popopycha ilestam razy to czasem sie załączy. Ostatnio jednak gdy woda zaczęła przeciekac, programator stał w miejscu od momentu w którym udało mu się zadziałac i tak wykonał cały program myjąc naczynia. Przy czym po otwarciu zmywarki okazało się ze komora na tabletki myjące na drzwiach w ogóle się nie otwarła.

Będę wdzięczna za rady bo jestem w kwestii zmywarek laikiem więc może być "jak krowie na rowie".

• Pomocny post
    #2 10 Mar 2016 00:21
    nares
    Specjalista AGD

dorotabezkota napisał:
    Będę wdzięczna za rady bo jestem w kwestii zmywarek laikiem więc może być "jak krowie na rowie".

Chciało by się posiadać Twoją wdzięczność, ale wierz mi, w zmywarkach temat wycieków nie jest łatwy, również dla zawodowców. Przyczyn może być "ileśtam", więc prowadzenie Ciebie za rączkę (milsza wersja od "krowie na rowie"), może nie przynieść pożądanego efektu. Być może podpowie Ci ktoś, ale raczej będzie to powodowane chęcią zarobienia "jakichśtam" punktów :)
    dorotabezkota napisał:
    próbowała jakichs mieszanek typu soda i ocet, następnie kret

Cóż...wypada zapytać, czy brakło dynamitu? ;)

• #3 10 Mar 2016 23:42
    dorotabezkota
    Poziom 3  

Całkowicie rozumiem trudność i złożoność sprawy. Wiem też że może się porywam z motyką na słońce ;) Miałam jednak nadzieję, że uda mi się przynajmniej wykluczyć jakieś proste możliwe powody awarii by wiedzieć czy jednak wzywac specjaliste, który może się okazać "specjalistą" i usiłować wymienic np. dobrą pompę na gorszą i jeszcze skasować tysiączek.

Dlatego mam nadzieję, że ktoś będzie miał jakieś pomysły co może nie działać. Żebym przynajmniej wiedziała o czym z potencjalnym mechanikiem rozmawiac. Bo niestety nie pierwszy raz by się zdarzyło, że takowy pan - widząc kobietę - pomysli, że można ją pieknie oszukac bo na niczym się nie zna.

Co do dynamitu - udało mi się dodać komentarz do jej akcji (a jest nauczycielką a jak wiadomo "nauczyciel ma zawsze rację" :P ) żeby nie dolewała nic więcej :D mam nadzieję że o nim pamięta.

• #4 11 Mar 2016 00:02
    nares
    Specjalista AGD

dorotabezkota napisał:
    nie pierwszy raz by się zdarzyło, że takowy pan - widząc kobietę - pomysli, że można ją pieknie oszukac bo na niczym się nie zna.

No kurczę...ten sposób myślenia, to niestety pokłosie programu "Usterka", przedstawiającego serwisanta wszelkiej maści, jako niedouczonego półgłówka, oszusta, erotomana (!), etc. W rzeczywistości owszem, zdarzają się naciągacze, ale to mały odsetek i ich żywot jest raczej krótki, ponieważ przepływ informacji na różnych forach, łącznie z facebook,iem, eliminuje ich z dalszej żenującej działalności. Inną sprawą jest po prostu brak fachowości, a to już inny temat.

• #5 12 Mar 2016 03:48
    dorotabezkota
    Poziom 3  

nares napisał:
    No kurczę...ten sposób myślenia, to niestety pokłosie programu "Usterka", przedstawiającego serwisanta wszelkiej maści, jako niedouczonego półgłówka, oszusta, erotomana (!), etc.

Nieeee, aż tak tragicznie to nie jest ;) ja po prostu bazuję na własnym doświadczeniu z panami których do napraw bądz remontów zatrudniałam. I w połowie przypadków byli to rzeczywiscie normalni sympatyczni ludzie ;) ale nawet oni lubili się czasem popisywać swoją wiedzą :D nie wiem czy tylko przed kobietą czy tak w ogóle ;)

EDIT:
    Zmywarka się chwilowo naprawiła, więc może poszczególne zabiegi jednak coś zdziałały :) więc to chyba koniec tematu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME