Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zapalniczki samochodowej pod zasilacz komputerowy

10 Mar 2016 12:26 1137 2
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem otóż zrobiłem sobie radio do garażu, które składa się z radia samochodowego 4 głośników zasilacza komputerowego i transmitera. Chciałbym jeszcze podłączyć zapalniczkę samochodową tylko, że mam problem bo gdy włączę zapalniczkę czyli wcisnę ten "guzik" do środka to zasilacz się wyłączy. Mógłby mi ktoś powiedzieć czy da się wogóle ją podłączyć pod taki zasilacz? I dlaczego tak się dzieje?

Za pomoc z góry Dziękuję!
  • Poziom 9  
    piotrek22101 napisał:
    Zapalniczka ciągnie duźo prądu i działa na zasadzie zwarcia,z zasilacza raczej nie ruszy.

Pozwolę sobie dołączyć do tego tematu bo mam ten sam problem. Mam zasilacz ATX i zależy mi tylko na tym abym mógł podłączy do niego odkurzacz samochodowy (mocny) 150W 12V. Wyprowadziłem 2 przewody żółty 12V i masę czarny. Po włączeniu wentylator chodzi na wyjściu tych przewodów jest 12,24V, ale gdy podłączę osobne gniazdo zapalniczki i do niego odkurzacz - niestety powstaje widocznie zwarcie, odkurzacz nie działa a zasilacz się wyłącza. W YT na jednym z filmów jest podłączone gniazdo zapalniczki, tylko jak zauważyłem żółtych przewodów podłączonych pod plus gniazda jest chyba ze 6, masy również. Słabo to widać, a facet tylko obraca ten zasilacz gada i nie wiele tłumaczy. Bardzo proszę o merytoryczną wypowiedź. Zaznaczam że jestem amatorem elektrykiem i właśnie dlatego czasami muszę korzystać z forum i innych mediów internetowych.