Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocnienie prądu mostka H

10 Mar 2016 12:52 543 10
  • Poziom 33  
    Hej,

Problem- mam mostek H, który daje 12v przy prądzie maksymalnym 0,05A. Silnik, którym mam zamiar sterować bierze 4A. Czy jest jakieś gotowe rozwiązanie do wpięcia między elementy, żeby to działało? Ewentualnie, czy ktoś poratowałby schematem?
  • Poziom 15  
    Skąd masz takie dane? Wydaje mi się, że mostek H daje prąd przy określonym napięciu a nie napięcie przy określonym prądzie. Czy to masz z jakiejś instrukcji czy sam mierzyłeś? Jeśli sam mierzyłeś to jakim sposobem?
  • Poziom 33  
    Inaczej- mam urządzenie, które ma wbudowany mostek H- maksymalny prąd, jaki z niego mogę bez uszkodzenia wyciągnąć, to 50mA. Musze podpiąć w to miejsce silnik, który bierze 4A. Nie mam możliwości wymiany mostka w urządzeniu ani ingerencji w samo urządzenie, muszę dołożyć coś między jednym a drugim.
  • Poziom 15  
    To ten mostek jest od jakiejś zabawki? Według mojej wiedzy nie da się zasilić urządzenia dającego 0,6 W coś co potrzebuje 48 W.
  • Poziom 33  
    Oczywiście "nowy" silnik będzie zasilany z zewnętrznego źródła.

Może inaczej- mam dwa przewody, który zmienia się polaryzacja, mam na nich napięcie 12V i mogę z nich pobrać maksymalnie 50mA. Potrzebuję dołożyć zewnętrzny zasilacz i wiekszy odbiornik prądu. Pytanie: jak to zrobic?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Zbudować mostek H i go odpowiednio zasilić
  • Poziom 33  
    Czy są gotowe układy "ogarniające" taki prąd?
  • Poziom 42  
    Ewentualnie zastosować zasilacz symetryczny i tylko dwa tranzystory. Pytanie tylko co jest sterownikiem i jaki jest czas martwy pomiędzy zmianą kierunku. Żeby z mostka dymu nie było
  • Poziom 33  
    Cytat:
    zastosować zasilacz symetryczny i tylko dwa tranzystory

A mógłbyś narysować/pokazać schemat takiego rozwiązania? Czas pomiędzy zmianami liczymy w minutach, więc spokojnie:)