Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik chińskiej bieżni - za duża prędkość po starcie

jnabbit 10 Mar 2016 13:00 735 0
  • #1 10 Mar 2016 13:00
    jnabbit
    Poziom 2  

Witam,
    Mam problem ze sterownikiem silnika chińskiej bieżni. Bieżnia uruchamia się ale startuje od zbyt dużej prędkości, po sprawdzeniu układ i kilku testach podejrzewam uszkodzenie w module PWM
    (mała płytka wlutowana w główną płytę). Rozrysowałem schemat modułu (schemat i fotografie w załącznikach) i nie mogę zrozumieć funkcji jaką pełni układ IC1 MAX471.
    Po zapoznaniu się z danymi katalogowymi MAX471 wydaj się, że nie pasuje w tym miejscu.
    Podejrzewam, że uszkodzeniu uległ układ A/D w procesorze sterującym HA2089-1/SL (PIC16F684) ale może to ten MAX471 ?
    Dodam, że pierwotnym uszkodzeniem było spalenie się układu w zasilaczu KA5L0380R który wymieniłem i obecnie wszystkie napięcia zasilające są prawidłowe.
    Proszę kolegów o przeanalizowanie schematu i sugestie ja ustalić i naprawić uszkodzenie.

Sterownik chińskiej bieżni - za duża prędkość po starcie Sterownik chińskiej bieżni - za duża prędkość po starcie Sterownik chińskiej bieżni - za duża prędkość po starcie Sterownik chińskiej bieżni - za duża prędkość po starcie Sterownik chińskiej bieżni - za duża prędkość po starcie Sterownik chińskiej bieżni - za duża prędkość po starcie

0 0