Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NC+ - multiroom standard hd dekoder dodatkowy zrywa połączenie

10 Mar 2016 13:14 1851 6
  • Poziom 6  
    Witam, mam problem od długiego czasu z dodatkowym dekoderem sagem dsi83. Występował przed i po najnowszej aktualizacji. Jest on połączony z dekoderem głównym turbobox poprzez router (jakaś chińszczyzna no name). Router należy do mojego dostawcy lokalnego internetu radiowego i to on polecił mi takie rozwiązanie. Błąd tego dodatkowego dekodera polega na tym że po kilku godzinach gdy nie jest oglądana telewizja, jest lub nie jest podłączony do prądu to po włączeniu obrazu wyświetla błąd połączenia z dekoderem głównym. Nie dzieje się tak podczas oglądania nawet cały dzień. Pomaga wyjęcie wtyczki i ponowne uruchomienie. Dekoder główny nie jest wyłączany z prądu. Była przeprowadzana konfiguracja automatyczna na obu dekoderach. podejrzewam mój błąd gdzieś w konfiguracji bądź w routerze. Czy ktoś mógłby pomóc w konfiguracji?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Może spróbuj manualnie wprowadzić adresy w dekoderach (DHCP expire).
    Te same które dostaje z routera (prawdopodobnie 192.168.x.x)
  • Poziom 6  
    gabrjel napisał:

Zrobiłem tak i jak na razie działa pomimo kilku wyłączeń z prądu. Oby tak już było, będę go dzisiaj obserwował. Zostawić konfigurację ręczną na stałe?
  • Poziom 19  
    metysik napisał:
    gabrjel napisał:

Zrobiłem tak i jak na razie działa pomimo kilku wyłączeń z prądu. Oby tak już było, będę go dzisiaj obserwował. Zostawić konfigurację ręczną na stałe?

Jak piszesz - router to "chińszczyzna" więc mając stałe adresy uniezależniasz sie od niego.
    Problem jak zmienisz router to konfiguracja może nie być właściwa dla nowego routera i będzie to trzeba zmienić aby móc korzystać z internetu na dekoderach.
    Jeśli nie korzystasz z internetu na dekoderach to zostaw stałe adresy - niczemu to nie zaszkodzi.
  • Poziom 6  
    gabrjel napisał:
    Jak piszesz - router to "chińszczyzna" więc mając stałe adresy uniezależniasz sie od niego.
    Problem jak zmienisz router to konfiguracja może nie być właściwa dla nowego routera i będzie to trzeba zmienić aby móc korzystać z internetu na dekoderach.
    Jeśli nie korzystasz z internetu na dekoderach to zostaw stałe adresy - niczemu to nie zaszkodzi.

Internet nie jest mi potrzebny na tych dekoderach. Czy jeśli router wyłączy się z braku prądu, to będę musiał ponownie ręcznie wpisywać te adresy czy dekodery same się połączą po przywróceniu prądu?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    metysik napisał:
    gabrjel napisał:

Internet nie jest mi potrzebny na tych dekoderach. Czy jeśli router wyłączy się z braku prądu, to będę musiał ponownie ręcznie wpisywać te adresy czy dekodery same się połączą po przywróceniu prądu?

Stałe adresy ustawiłeś w dekoderach (nie ustawiałeś stałych adresów w routerze ?)?

Jeśli w dekoderach to nie będzie problemu.
  • Poziom 6  
    Mam pytanie dotyczące mojego turboboxa. Czy mogę wgrać na niego enigmę? Czy będzie to działało z multiroomem czy lepiej dać sobie spokój?