Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 55" do 4500 zł

piolen15 10 Mar 2016 15:50 1311 26
  • #1 10 Mar 2016 15:50
    piolen15
    Poziom 4  

Witam wszystkich. Bardzo proszę o pomoc w wyborze tv wg poniższych kryteriów.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon 28m2 z jadalnią 13m2 i to wszystko otwarte na korytarz, generalnie duża otwarta przestrzeń.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 95% czasu 2 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Tak i tak.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć na pustej ścianie w centralnym miejscu.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój nasłoneczniony od południa i zachodu, ale są zewnętrzne rolety, więc to nie problem.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Kupuję po raz pierwszy telewizor.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Bardzo dobrą jakość obrazu, dźwięk. Możliwość odtwarzania różnych formatów z usb, dotyczy filmów i napisów.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Multimedia
    10 .Jakie urządzenia? Laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam zdania.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy , sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Jeśli chodzi o FB itp. to nie, ale Youtube, CDA , weeb.tv, Player to tak.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie.
    16. Preferencje co do marki? Bardzo spodobał mi się Philips z funkcją ambilight.
    17. Preferencje co do wielkości? 55"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba czerń, słaby dźwięk, źle odwzorowane kolory.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 70% wieczorem.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4500 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie mam zdania.

Na oku mam dwa modele Philipsa:
    1) 55PFT6550
    2) 55PUS7150,
    głównie z racji posiadania funkcji ambilight. Ale nie chciałbym, że tylko ta funkcja decydowała o wyborze, więc ewentualnie proszę o podanie modeli innych producentów, które sa warte uwagi. Telewizor ma być "na lata", więc chciałbym, żeby sobie "dał radę" w przyszłości z jakimiś nowinkami. Z góry dziekuję za pomoc.

• #2 11 Mar 2016 04:32
    Pitusss
    Poziom 4  

Witam!
    Ja niedawno kupiłem Tv (5 miesiecy) długo chodziłem po sklepie i czytałem co jest najlepsze!
    Większość ludzi poleca samsungi bo sa proste w obsłudze i odczytują wszystko! Mój szwagier mam awarie samsunga ! Nie jest on wymagający! Tv sprawuje sie mu super! Ładny obraz 800hz odświerzenia 55 cali całkiem przyjazny interfejs smart tv! (Samym pilotem bez klawiatury dla mnie nie da sie pracować) weeb tv czy inne podobne platformy super wszystko dziala! W zasadzie nie mam awarie sie do czego przyczepić! Ale jak dla mnie interfejs jednak nie do konca przemawia! Ale sprawdzone wiec poszedłem do sklepu z myślą zeby kupic samsunga! Okazało sie ze to stary model juz (pol roczny) i. Juz go nie ma! Wiec zAczolem sprawdzać bawić sie rozmawiac z sprzedawcami ludźmi! Zastanawiać sie czy 4 k czy zwykły! Oglądałem philipsy i miałem chrapkę na jednego tez ambulansy!ale przy testowaniu zacinał mi sie smart tv! No i nasycenie kolorów (przy philips 4k ) było nieporównywalnie gorsze od innych!samsungi czekały wtedy jeszcze na nowe modele! Zwróciłem uwagę na Sony kdl-55w808c! Piekne kolory! Nie było to 4k ale juz wczesniej stwierdziłem ze nie bede sie przy tym upierał bo nie ma jeszcze praktycznie prawie nic na rynku w 4k a juz napewno żadnego odbiornika tv w 4k ! Aczkolwiek jezeli na lata to moze warto...! Ja zdecydowałem sie na dobry model full hd! 1000 Hz odświeżanie! 4 rdzeniowy procesor.... 4 wejścia hdmi bardzo cienki i piekna smukła delikatna budowa! Małe światełko na środku ktore dodaje uroku! No i android tv ktory na początku troche mnie irytował ale po zakupieniu klawiatury bezprzewodowej z gładzikiem logitech i zaprzyjezniwniu sie z systemem jestem teraz bardzo zadowolony! Sa możliwości wchodzenia z tv odrazu na dysk twardy komputera po zainstalowaniu odpowiednich programów i odtwarzanie filmow zdjeć czy muzyki!Obraz jest piękny android śmiga super! Jezeli nie ma sie rolet słoneczne dni mogą troche doskwierać! Jedyny minus jaki widze to taki ze Sony nie jest kompatybilna z flaschem co oznacza ze przez przeglądarkę weet tv nie pójdzie! Moze to kiedyś rozwiążą ale jak narazie lipa! Ja mam podłączonego kompa na stałe i monitor 27 cali! Tv jest jako powiększenie pulpitu dzieki czemu przesuwam okienka z monitora na tv i oglądam juz co chce weet tv itd! I najwieksza ciekawostka jaka mnie ostatnio spotkała jak wspominałem tv nie jest 4k , a ja przypadkiem miałem film na dysku twardym w 4k ! Film wchodząc na dysk twardy nie odpalał sie( błędny format) ale po odpaleniu go na kompie i przesunięciu okienka na tv mogłem cieszyć sie jednym z niewielu filmow w 4k na Soniaczu! Obraz faktycznie mnie powalił! Ale czy warto wydać duzo wiecej za to zeby czekać moze jeszcze jakies dwa lata az 4k sie rozwinie! Niewiem! To tyle z mojej refleksji z kupna nowego tv!

Pozdrawiam i powozenia z zakupem!

Dodano po 1 [minuty]:

Zapomniałem dodać! Tv kosztował w niewielkiej promocji 4700zl !

• #3 11 Mar 2016 08:49
    Gitner
    Poziom 26  

Pituss zainstaluj sobie Kodi i odpowiednie wtyczki to będziesz miał weeb.tv. Ja na brak flasha nie narzekam, chodzą streamery TV, zalukaj, cda i inne zagraniczne, kanały sportowe, filmowe, życia nie starczy wszystko zobaczyć. Mój 755C odpala 4K bezpośrednio z YT.

• #4 11 Mar 2016 14:04
    Pitusss
    Poziom 4  

Dzieki Ginter. Dzisiaj przetestuje. A tyle sie naszukalem info na necie i wszedzie to samo. Nie da sie a tu wystarczylo na Elektrode wejsc:) Odezwe sie co z tego wyszlo.
    Pozdro

• #5 11 Mar 2016 14:34
    Svetherus
    Poziom 28  

Piolen15 - albo czekaj na promocję Panasonica 55cx700e (bez promocji 5000zł), albo 55cx680 (bez promocji 4000 - różni się jedynie 3d). Ewentualnie Sony 809c. Odpuść sobie Philipsa 7150 - ma 60Hz matrycę. Co do Philipsa generalnie - i częściowo Sony - pamiętaj że to to ma Androida, i nie jest to zaletą.

• #6 15 Mar 2016 12:34
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic ma kiepskie podświetlenie strefowe, więc jeśli chcesz mieć dobry obraz to ten model odpuść sobie.
    Kodi w Sony czy w Philipsie - jeśli wgrasz odpowiednie wtyczki gra super.

• #7 15 Mar 2016 12:44
    Svetherus
    Poziom 28  

Ooo, LOCO wrócił, brakowało mi Ciebie i wciskania ludziom kitu.

Panasonic nie ma słabego podświetlenia strefowego. Z tego powodu, że w codziennym użytkowaniu nikt nie jest w stanie tego zauważyć. I w codziennym użytkowaniu poziom czerni w Panasonicu 700 jak i 680 bije konkurencję w tej półce cenowej.

Co do Kodi - jeśli ktoś lubi oglądać w rozdzielczości 720 to ja mu nie bronię Kodi - niestety co potwierdzają użytkownicy, kodi nie wyświetla obrazu FHD (polecam topic na forum hdtv).

Poza tym, stabilność, stabilność i jeszcze raz stabilność Androida... Jak już ktoś bardzo chce, to lepiej Sony niż Philips. I mówię to z bólem, ponieważ Amblight jest świetnym wynalazkiem - ale jednak przy wyborze Stabolność czy Kolorowe Światełka, lepiej chyba wybrać stabilność.

• #8 15 Mar 2016 14:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic ma słabe podświetlenie:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/119807...-nie-zwyklego-telewizora-test-telewizora.html
    Telewizor 55" do 4500 zł

Telewizor 55" do 4500 zł

Telewizor 55" do 4500 zł

Na zdjęciach widać jak działa podświetlenie w Panasonicu.

Nie wprowadzaj ludzi w bla bo nie masz nawet pojęcia o czym piszesz.
    W Kodi wybierasz rozdzielczość w zależności od wtyczki ( dlatego wybór ich jest taki ważny). I Filmy lecą nawet w 1080p.
    Więc nie zabieraj głosu jak masz blade pojęcie.

Philips wprowadza już nowe modele na nowej platformie. Dziś przyjadą na testy.\Mają być na tych podzespołach co PUS8601.

• #9 15 Mar 2016 14:20
    Svetherus
    Poziom 28  

Daj screena ze swojego Kodi. Ja widziałem screeny pokazujące, że tylko i wyłącznie 720p. Pokaż screena, ja przeproszę i będzie czysta sytuacja.

Na temat Twoich zdjęć w teście 700e było już tyle powiedziane, że aż szkoda się powtarzać.
    1) podbity kontrast do niemiłosiernych warunków.
    2) sytuacja którą te zdjęcia prezentują nie ma miejsca w codziennym oglądaniu TV. Po prostu nie ma.

• #10 15 Mar 2016 14:26
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie masz pojęcia o Kodi bo nie widziałeś go na oczy. Szukaj sobie w google.
    Nie mam zamiaru nic Ci podsyłać, rusz 4 litery , idź do sklepu i sprawdź a później wypisuj głupoty.
    Zdjęcia pokazują to co pokazują.
    Kilka osób wymieniało ten model na inny. Jeśli Ci odpowiada to Twój wybór.

• #11 15 Mar 2016 14:38
    Svetherus
    Poziom 28  

Oj, ale nie denerwuj się, ciśnienie Ci skoczy.
    Wystarczy mi umiejętność czytania i przesiewania głupot. Nie wiem czy wiesz, ale w internetach obowiązuje zasada "screen or didn't happen". Ja mogę Ci podrzucić wiele screenów gdzie wyraźnie widać w jakiej rozdzielczości pracuje Kodi - zresztą możesz sprawdzić sam, są w wątku o problemach w Philipsach 6550 na hdtv. Tym co ma już chyba ze 300 stron.

• #12 15 Mar 2016 14:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

O moje ciśnienie się nie martw właśnie wróciłem z nart we Francji gdzie ciśnienie na wysokości było odpowiednie. O Kodi nie pisz już i nie wprowadzaj ludzi w błąd bo piszesz to co poczytasz. A trzeba choćby elementarnej wiedzy własnej.

• #13 15 Mar 2016 14:42
    Svetherus
    Poziom 28  

Sam napisałeś, że wystarczy poczytać. Czekam na screena.

• #14 15 Mar 2016 14:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #15 15 Mar 2016 14:47
    Svetherus
    Poziom 28  

Brat kolegi szwagra mówił, że ma nawet UHD w Kodi.

• #16 15 Mar 2016 19:05
    Pitusss
    Poziom 4  

A moze ppwiecie jakie wtyczki instalujecie na kodi? Mam Sony na androidzie jestem zadowolony! A chetnie sam sprawdze jaka jest rozdzielczość! Bede wdzieczny za nazwy!:)
    Pozdro

• #17 15 Mar 2016 20:44
    Gitner
    Poziom 26  

Exodus, PolishTV, MrKnow, namierzyłem stricte sportowe, ale na razie brak czasu na testy.

• #18 15 Mar 2016 20:52
    Pitusss
    Poziom 4  

Dzieki Ginter!
    Ja zainstalowałem kodi jak radziłeś ale dziecko kobieta i praca nie pozwalają usiąść spokojnie i pobawić sie!
    Jak cos znajde dodam! Pozdro

• #19 16 Mar 2016 13:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest tego moc, ważne aby się nie zakłócały. Bo później są pretensje od telewizora.
    Jak ktoś umiejętnie korzysta to tak jak Ty jest bardzo zadowolony z telewizora z Androidem.

• #20 30 Mar 2016 20:35
    piolen15
    Poziom 4  

Co byście wybrali pomiędzy:

Philips 55PFT6550 - Samsung 60J6200 ?

• #22 30 Mar 2016 20:43
    piolen15
    Poziom 4  

A Panasonic 55CX680 ? Jest jeszcze jakiś ciekawy wybór w okolicy 4000 zł ?
    Do celów takie jak nakreślone na początku postu.

• #23 30 Mar 2016 20:52
    Svetherus
    Poziom 28  

Panasonic 55cx680 jest bardzo fajny. Ale siedząc tak daleko, nie zauważysz różnicy pomiędzy UHD w Panasonicu a FHD w Samsungu. Więc może lepiej większy TV czyli Samsung.

• #24 30 Mar 2016 21:01
    piolen15
    Poziom 4  

Samsung i Panasonic mają matryce 100Hz / VA ?

• #25 30 Mar 2016 21:04
    Svetherus
    Poziom 28  

Owszem, mają zarówno VA jak i 100Hz.

• #26 31 Mar 2016 00:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips jest na matrycy natywnej 100Hz i bardzo dobrze skaluje obraz.
    Ma lepsze wyposażenie i to zdecydowanie niż Samsung.
    Ma potrójny ambilight, bardzo dobre podświetlenie matrycy i lepszy dźwięk.
    Ma Miracast, DUal play,Ambivoox.

Panasonic ma w tym roku słabe podświetlenie matrycy, może następcy którzy wchodzą do sprzedaży zagrają lepiej.

• #27 21 Kwi 2016 18:31
    piolen15
    Poziom 4  

Wybór ostatecznie padł na Sony 55W755C. Temat do zamknięcia.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo