Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp lc37p55e - Nie pokazuje obrazu przez hdmi

Jertih 10 Mar 2016 15:56 672 12
  • #1 10 Mar 2016 15:56
    Jertih
    Poziom 3  

Witam mam problem, po podłączeniu laptopa (HP pavilion dv7) do telewizora (sharp aquos lc-37p55e) nie pokazuje obrazu oczywiście komputer znajduje telewizor w ustawieniach sterownika ale nic się nie dzieje, ekran laptopa załancza sie na czarno tak samo jak i w tv i niema dźwięku w tv tylko na laptopie, probowalem chyba wszystkiego w ustawieniach laptopa jak i w ustawieniach TV może ktoś ma jakiś pomysł żeby wszystko działało jak trzeba. byłbym bardzo wdzięczny

0 12
  • #2 11 Mar 2016 08:02
    janeczekkk
    Poziom 21  

Próbowałeś na innych kablach. Spróbuj podłączyć laptopa po HDMI do innego monitora/telewizora. Co do dźwięku przy połączeniu mojego laptopa do TV, często zdarza mi się, że Windows nie przełącza źródła dźwięku i muszę to robić ręcznie (w Windows 7: Panel sterowania -> Dźwięk -> Zakładka Odtwarzanie: Zaznaczyć wyjście HDMI i ustawić jako domyślne.

0
  • #3 11 Mar 2016 08:06
    Wit_Stw
    Poziom 6  

Radziłbym spróbować podłączyć innym kablem HDMI. Niby to prosty kabel, ale jednak są kable za 10 zł a są za 50 - to o czymś świadczy. Ja u siebie mam kabel, który czasem z niewyjaśnionych powodów "przerywa" czyli momentami robi tak, jakby ktoś odłączał go z gniazda i ponownie podłączał. Taki urok tańszych kabli wydaje mi się.

0
  • #4 11 Mar 2016 09:54
    Jertih
    Poziom 3  

janeczekkk właśnie podłączyłem tym samym kablem do innego TV i wszystko działa jak trzeba obraz się normalnie pokazuje dźwięk gra jak trzeba, ale jak już chce podłączyć laptop do swojego TV to pokazuje się tylko czarny ekran więc to nie jest wina kabla.

0
  • #5 11 Mar 2016 09:59
    janeczekkk
    Poziom 21  

Jaki to ten inny TV. Widzę, że ten Twój Sharp obsługuje rozdzielczości 480i, 480p, 576i, 576p, więc po tej stronie może leżeć przyczyna.

0
  • #6 11 Mar 2016 10:35
    Gitner
    Poziom 26  

Dokładnie. Komp wysyła za dużą rozdzielczość i TV nie może jej wyświetlić. Zmień w systemie rozdzielczość drugiego monitora.

0
  • Pomocny post
    #8 11 Mar 2016 11:08
    Gitner
    Poziom 26  

Jak podpinasz laptopa do TV to na TV pokazuje Ci parametry sygnału (Hz i rozdzielczośc)? Czy na obu TV tak jest? Jaką rozdzielczość masz ustawioną na głównym (laptopie)?

Dodano po 4 [minuty]:

U siebie na laptopach zauważyłem, że te wysyłają takie same parametry po HDMI jak są ustawione na głównym ekranie.

0
  • #9 11 Mar 2016 11:52
    Jertih
    Poziom 3  

To znaczy tak na działającym BOZZ po zmienie rozdzielczości pokazuje mi tylko zmieniona rozdzielczość którą ustawiłem, a na drugim sharpie nic nie pokazuje totalne dno a na laptopie jako ekran główny ustawiłem 800-600 tak samo jak na TV, a i jeszcze jedno jak wchodze w ustawieniach TV potem do ustawień HDMI to mam do wyboru tryb sygnału: RGB, YCbCr 4:4:4 i 4:2;2, i matrycę kolorów: ITU601 i ITU709 probowalem wszystkich kombinacji i też nic

Dodano po 26 [minuty]:

Właśnie podłączyłem kablem VGA i pokazuje obraz tylko, że w połowie on skacze nie jest całkowicie stabilny

0
  • #10 11 Mar 2016 13:23
    janeczekkk
    Poziom 21  

Do rozdzielczości obsługiwanych przez Twój telewizor należą: 720x576 i 720x480, jeżeli karta graficzna takich rozdzielczości nie obsługuje to nic za bardzo nie zrobisz.

0
  • #11 11 Mar 2016 14:03
    Jertih
    Poziom 3  

Nie nie mogę ustawić takich rozdzielczosci, jak nie da się nic więcej zrobić to chyba trzeba zainwestować w nowy TV jak tak.

0
  • Pomocny post
    #12 11 Mar 2016 14:05
    janeczekkk
    Poziom 21  

Jertih napisał:
    Właśnie podłączyłem kablem VGA i pokazuje obraz tylko, że w połowie on skacze nie jest całkowicie stabilny

Można jeszcze pokombinować z częstotliwością odświeżania.

0
  • #13 11 Mar 2016 14:26
    Jertih
    Poziom 3  

Powiem tak mam tylko do wyboru 60hz ale pomogła zmiana rozdzielczości na 800-600 oczywiście na kablu VGA

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo