Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

No21PV philips - Miga kontrolka wlacznika

monuai 10 Mar 2016 16:52 384 2
  • #1 10 Mar 2016 16:52
    monuai
    Poziom 15  

Witam, wygrzebalem stary telewizor gdyż akurat to kaseciak, i chyba warto go zrobić aby jakąś kasetę czasem z przeszłości obejrzeć,

Po podłączeniu do sieci, telewizor nie włącza się. Natomiast miga w miarę szybko kontrolka od guzika włącznika, oraz słychać przy tym jakby piszczek. W środku coś "piszczy". Nie głośno, ale też nie za specjalnie cicho, słychać.

Niestety nie mam pilota do niego, ale wydaje mi się, że telewizor powinien włączyć się gdy przycisnąłbym którykolwiek z przycisków na telewizorze (kanał przód, kanał tył, włączenie itd.) Niestety nic się nie dzieje.

Mam pilot uniwersalny, jednak aby go zaprogramować musiałbym ten telewizor uruchomić.

1. Czy sygnalizacja migającej diody znaczy awarię?
    2. Czy może to być przyczyną że telewizor nie "widzisz" nigdzie pilota?
    3. Jeśli pilot nie ma nic do tego, zostanie tylko rozkręcenie TV - zgadza się?

//bezpieczniki cale,
    moze to byc wina zablokowanej kasety w środku?

0 2
  • #2 10 Mar 2016 17:59
    SERVICE-AV
    Poziom 39  

Jest uszkodzony zasilacz lub blok odchylania i może być poważna wada. Nie jest to wina zaciętej kasety ;)
    Raczej szukaj serwisu lub utylizuj :)

0
  • #3 10 Mar 2016 18:04
    monuai
    Poziom 15  

kasete udalo mi się wyciagnac, zauwazylem ze ciagle kręci się takie duze koło (ktore chyba napedza kasety). Tam chyba rozlecialy sie nieco te mechanizmy od kasety ;) jeśli mówisz, że to nie wina kasety - czyli zostaje tylko blok zasilacza?

0