Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nice SMX2 + Came Home hg600

tdobkowski 10 Mar 2016 17:10 3594 18
    tdobkowski
    Level 7  
    Potrzebuję pomocy Panowie

łączę smx2 tak jak w instrukcji, pb gnd i 24+
    w trybie nauki piloty nice łapią się z smx2 i słychać cykanie, za to came home w trybie nauki ma w nosie sygnał. Reaguje na pilota bo kropka podczas nauki gaśnie i się zapala i na tym koniec. Brama garażowa nie reaguje. Brama została wyregulowana i jest zamknięta

z góry dzięki z pomoc
    User removed account
    User removed account  
    Marek J.
    Moderator of Property Security
    Nie do końca rozumiem o czym piszesz...Uczysz pilota Nice do odbiornika Nice , a sygnały odczytujesz z HG? Czy chcesz nauczyć piloty Nice do HG????
    tdobkowski wrote:
    za to came home w trybie nauki ma w nosie sygnał

Nie uda się...
    Tak podłącz jak na schemacie poniżej. Jeżeli przekaźnik nice "cyka" a brama nie rusza to zamiast pod białe przewody smx podłącz pod fioletowe.
    tdobkowski
    Level 7  
    sory za nieczytelność wypowiedzi. Może nie tyle że uczę ale staram się podłączyć zestaw:
    - pilot nice smilo
    - odbiornik SMX2 Nice
    - HG600

Przekaźnik cyka, brama nie rusza. Podłączałem i białe i fioletowe i zaczynam dębieć bo brak jakichkolwiek efektów
    Marek J.
    Podłączyłeś tak jak narysowałem?
    Generalnie chodzi o to ,że w odbiorniku masz 4 przewody , a zaciski w hg są trzy. Musisz połączyć razem minus i jeden przewód (biały) wyjścia przekaźnikowego z radia. Drugi przewód biały podłączasz do PB.
    Sprawdź może też czy krótkie zwarcie PB z minusem (gnd) spowoduje reakcję bramy. Jeżeli nie to wina leży po stronie automatu.
    tdobkowski
    Level 7  
    Nice SMX2 + Came Home hg600

Podmieniałem kolejność fioletowych, wraz nie rusza nic - a działała, źle ale przynajmniej mieliła łańcuchem
    Marek J.
    Kurde... Pisałeś że w ogóle nie reaguje, a teraz że
    tdobkowski wrote:
    a działała, źle ale przynajmniej mieliła łańcuchem
    .
    Jak "mieliła łańcuchem", to znaczy że odbiornik i napęd działał...tylko masz wysprzęglony automat.
    To podłączenie na fotce jest dobre dla drugiego kanału Nice. Dla kanału pierwszego stosujesz przewody białe zamiast fioletowych.
    Określ raz a prządnie co działa, a co nie...
    tdobkowski
    Level 7  
    no bo teraz w ogóle nie reaguje :)

odbiornik Nice dostaje sygnał, przekaźnik cyka, dalej nic nie idzie. Nie ma ruchu jakiegokolwiek łańcuchem.

Pilot programuję zgodnie z intrukcją NICE - długo przycisk na nice, potem długo przycisk na pilocie, 3 mrugnięcia.

Teraz dla odmiany wsadziłem białe i też zero reakcji
    tapczan0
    Level 22  
    No to jeszcze sprawdź czy zwora 12/24V jest usunięta.
    tdobkowski
    Level 7  
    zwory nie było od początku i działało. Ruch umarł po skasowaniu programów w home. Po czym w akcie desperacji NICE też został wyczyszczony. Ustawiłem bramę góra/dół/auto więc automat jest wpięty.
    Marek J.
    Jeżeli przekaźnik w smx nice cyka to pilot jest już wczytany i albo w opcji "białej" albo w "fioletowej" powinno działać.
    Może coś z automatem? Sprawdzałeś działanie tak jak pisałem po krótkim zwarciu PB z GND?

Dodano po 6 [minuty]:

tdobkowski wrote:
    Ustawiłem bramę góra/dół/auto więc automat jest wpięty.
    To nie wszystko... Poczytaj instrukcję od bramy. Sprawdź działanie z przycisku - czyli jak pisałem krótkie zwarcie PB z GND. Jeżeli brama nie reaguje to nie jest wina pilota/radia. Zakładasz temat i nie potrafisz od razu opisać o co chodzi błędnie określając objawy i przyczyny usterki.."Ruch umarł po skasowaniu programów w home. Po czym w akcie desperacji NICE też został wyczyszczony"
    tdobkowski
    Level 7  
    zwarłem pb z gnd - i nic...
    Marek J.
    Eh... Szkoda gadać, a właściwie pisać....
    Gdybyś od razu napisał, że po grzebaniu w ustawieniach automatu hg600 (z zewnętrznym radiem smx) przestał działać to podpowiedzi były by konkretniejsze, a wszyscy którzy pisali jak Ci pomóc zaoszczędzili by trochę czasu.
    rafaello3111
    Level 12  
    Jak napęd ma ruszyć jak autor postu skasował mu położenia w jakich napęd ma się zatrzymywać przy pełnym otwarciu i zamknięciu. Proszę je na nowo zaprogramować i napęd będzie potem reagował na pilota Nice. Pozdrawiam.
    tdobkowski
    Level 7  
    Marek J. wrote:
    Eh... Szkoda gadać, a właściwie pisać....
    Gdybyś od razu napisał, że po grzebaniu w ustawieniach automatu hg600 (z zewnętrznym radiem smx) przestał działać to podpowiedzi były by konkretniejsze, a wszyscy którzy pisali jak Ci pomóc zaoszczędzili by trochę czasu.

sory Marku, dzisiaj ciężki dzień i może faktycznie przez brak fachowej wiedzy dla was fachowców mój problem opisałem zbyt blondynkowo...

Instrukcja automatu jest mało konkretna, dlatego zwróciłem się do was o pomoc.
    tdobkowski
    Level 7  
    rafaello3111 wrote:
    Jak napęd ma ruszyć jak autor postu skasował mu położenia w jakich napęd ma się zatrzymywać przy pełnym otwarciu i zamknięciu. Proszę je na nowo zaprogramować i napęd będzie potem reagował na pilota Nice. Pozdrawiam.

były zaprogramowane, są zaprogramowane - program przeleciał ustawił i zamknął bramę i koniec... dalej zero reakcji na pilota
    User removed account
    User removed account  
    tdobkowski
    Level 7  
    tak to moja wtyczka, wpiąłem zworkę do pe i gnd i dalej bez zmian, zmiana kabli białe fiolet też bez zmian. Jedno ale, wceśniej działało "Źle" na białych bez zworki dla fotokomórki (które były wyłączone)
    tdobkowski
    Level 7  
    OK udało się!

dzięki wszystkim za pomoc! Jedna uwaga, dla jednych może oczywista, przy "czyszczeniu" automatu i ustawianiu go, radio musi być wypięte! Następny krok to programowanie góra dół auto i odłączenie automatu od prądu - wtedy wpinamy radio. Po włączeniu zaskoczyło!