Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man 17 192 - Brak świateł mijania, świecą cały czas drogowe

kwantor 10 Mar 2016 17:37 1281 8
  • #1 10 Mar 2016 17:37
    kwantor
    Poziom 38  

Witam, auto z 1996 r. po włączeniu klawiszem, świecą tylko długie. Brak zmiany. Wyjęcie PK świateł, skutkuje wyłączeniem, i jest możliwość tylko blindy. Proszę o pomoc, ewent. Jakiś schemat el. Przekażnik nie jest zwarty, nie reaguje na przełącznik, który podejrzewam, zwarcie mechaniczne styków NC nie daje żadnych efektów.

0 8
  • #2 10 Mar 2016 18:45
    Aluboy
    Poziom 15  

A żarówki sprawdzałeś? Miałem kiedyś taki przypadek, że drut podtrzymujący żarnik świateł mijania zwarł się z tym od długich.

0
  • #3 10 Mar 2016 20:42
    kwantor
    Poziom 38  

Tak, ale wtedy zaświeciłyby te mijania. Zarówki zostały sprawdzone dokładnie. Schemat elektryki załatwiłby sprawę. Trudno uzdrawiać coś idąc po drucikach, których są dziesiątki, przekażniki nie wiadomo od czego z połączeniami ukrytymi wewnątrz plastików. Jeśli nic nie zdobędę, to rozbiorę ten przełącznik i będę to jakoś sprawdzałał. Auto było na naprawie resorów i wyjechało stamtąd z taką usterką.. podjechało po drodze do mnie, a ja ani me, ani be :)

0
  • Pomocny post
    #4 10 Mar 2016 20:58
    MAN Electronics
    VIP Zasłużony dla elektroda

Aluboy napisał:
    żarówki sprawdzałeś?
    Zacznij od tego jeśli włókna nie są zwarte z sobą, poradzisz sobie z załącznikiem.

Man 17 192 - Brak świateł mijania, świecą cały czas drogowe

0
  • #5 10 Mar 2016 21:44
    kwantor
    Poziom 38  

@serwisantscani1 Dzięki piękne. To jakiś podobny schemat, inne oznaczenia, ale zapewne to rozwiązanie. Teraz poradzę sobie szybko, ja myślałem, że to idzie przez jakieś przekażniki, tymczasem z przełącznika zespolonego prosto do żarówek.. Zapewne skleiły się styki, bo przełącza znaczne prądy. Mało miałem czasu, więc nie rozbierałem obudowy przełącznika. Pozdrawiam !

0
  • #7 11 Mar 2016 19:39
    kwantor
    Poziom 38  

Dziękuję, ten drugi schemat wydaje się bliższy z uwagi na oznakowanie bezpieczników, ale w opisie na pokrywce nie widnieją te PK. Nie zweryfikuję chyba tego już, bo klient nie podjechał, jak obiecał dzisiaj. Na spokojnie, to jednak chyba była zwarta żarówka, bo pamiętam, że gdy robiłem zmianę, to kontrolka długich lekko się rozjaśniała.. ale nikt tego nie wyłapał oślepiony drogowymi. Zarówki były niby zmieniane 4 razy dla pewności, jak zapewniał właściciel, hm.. Dziękuję za schematy, zachowam je głęboko, bo takie wynalazki są w dość powszechnym uzytku. Pozdrawiam.

0
  • #8 11 Mar 2016 19:49
    Aluboy
    Poziom 15  

A osobiście nie sprawdzałeś tych żarówek? Ja nauczyłem się jednego. Nie ufam klientom, zawsze sprawdzam osobiście nawet jeśli to drobnostka. Większość ludzi wyjdzie z założenia, że to nie żarówka bo przecież świeci!

0
  • #9 11 Mar 2016 20:12
    kwantor
    Poziom 38  

Zgubiło mnie zaufanie chyba. :) Zmierzch i deszcz w dodatku..

0