Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Iveco Daily 50C11G CNG - Silnik przerywa

Aluboy 10 Mar 2016 17:38 1515 2
    Aluboy
    Level 15  
    Witam,
    Mam problem z Iveco Daily '06r. 2,8 CNG. Silnik przerywa (nierówno pracuje). Przerywają 1 i 4 cylinder. Wymieniłem już świece, kable i cewkę i nadal to samo.

Czy ktoś z użytkowników Iveco CNG miał podobne problemy?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    artur198127
    Level 1  
    Witam też mam takie autko i u mnie był wykołatany silnik głowica do remontu i pierścienie

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam że moje auto było po upsie i silnik dostał za swoje a na licznkiu tyko 200km :)
    dodam że od dwóch tygodni stoi bo problem z częsciami :)))

Dodano po 1 [minuty]:

200 tysiecy kilometrów
    Aluboy
    Level 15  
    Witam,
    Problem rozwiązany. Powodów było kilka:
    Na początku silnik nie palił na 1 i 4 cylinder (na podstawie temperatury wydechu). Tzn. bardzo ciężko odpalał na 2 gary, a dopiero po kilku minutach klekotania łapały pozostałe. Po wymianie kabli i cewki (stara cewka miała zardzewiałe gniazdo na wyjściu do 1 cylindra, a że jest to jednocześnie obwód 4 cylindra to szwankowały oba), auto zaczęło odpalać ale nadal przerywał 1 cylinder. Wymieniłem czujnik położenia wału bo miał popękaną izolację wewnętrznych żył, niestety to niewiele dało. Po przejrzeniu wiązki silnika okazało się, że do wtrysku 1 cylindra nie dochodziło zasilanie. Ktoś już wcześniej naprawiał te kabelki, ale zamiast je polutować poskręcał je tylko. Kable zaśniedziały i zrobiła się przerwa. Polutowałem wszystko i teraz autko tyka jak zegarek.