Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Daily 50C11G CNG - Silnik przerywa

Aluboy 10 Mar 2016 17:38 915 2
  • #1 10 Mar 2016 17:38
    Aluboy
    Poziom 15  

Witam,
    Mam problem z Iveco Daily '06r. 2,8 CNG. Silnik przerywa (nierówno pracuje). Przerywają 1 i 4 cylinder. Wymieniłem już świece, kable i cewkę i nadal to samo.

Czy ktoś z użytkowników Iveco CNG miał podobne problemy?

0 2
  • #2 21 Mar 2016 19:32
    artur198127
    Poziom 1  

Witam też mam takie autko i u mnie był wykołatany silnik głowica do remontu i pierścienie

Dodano po 1 [minuty]:

Dodam że moje auto było po upsie i silnik dostał za swoje a na licznkiu tyko 200km :)
    dodam że od dwóch tygodni stoi bo problem z częsciami :)))

Dodano po 1 [minuty]:

200 tysiecy kilometrów

0
  • #3 24 Mar 2016 17:01
    Aluboy
    Poziom 15  

Witam,
    Problem rozwiązany. Powodów było kilka:
    Na początku silnik nie palił na 1 i 4 cylinder (na podstawie temperatury wydechu). Tzn. bardzo ciężko odpalał na 2 gary, a dopiero po kilku minutach klekotania łapały pozostałe. Po wymianie kabli i cewki (stara cewka miała zardzewiałe gniazdo na wyjściu do 1 cylindra, a że jest to jednocześnie obwód 4 cylindra to szwankowały oba), auto zaczęło odpalać ale nadal przerywał 1 cylinder. Wymieniłem czujnik położenia wału bo miał popękaną izolację wewnętrznych żył, niestety to niewiele dało. Po przejrzeniu wiązki silnika okazało się, że do wtrysku 1 cylindra nie dochodziło zasilanie. Ktoś już wcześniej naprawiał te kabelki, ale zamiast je polutować poskręcał je tylko. Kable zaśniedziały i zrobiła się przerwa. Polutowałem wszystko i teraz autko tyka jak zegarek.

0