Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch S15N1B-zapala się kranik czerwony i zmywarka nie może wypompować

10 Mar 2016 18:37 3963 4
 • Poziom 2  
  Witam mam problem ze zmywarką Bosch S15N1B po włączeniu programu po 10 minutach zapala się kranik czerwony i zmywarka nie może wypompować wody.

  Pompa wypompowująca działa, ponieważ ją słychać jak delikatnie buczy. Została ona sprawdzona i nic w niej się nie znajdowało, ponadto po wymontowaniu została sprawdzona czy działa i wszystko jest w porządku. Z węża też woda spływa to chyba nie jest zapchany.

  Po zamontowaniu powtórnym problem się powtórzył, jak włączam zmywarkę mija 10 minut i zapala się kranik, a woda w zmywarce stoi. Może ktoś mi poradzi co może jeszcze być uszkodzone, co mam jeszcze sprawdzić. Czy pompa myjąca ma z tym coś wspólnego z tym problemem?
 • Poziom 26  
  Odłącz wąż odpływowy i wstaw go wiadra . Nastaw spust wody i zobacz czy odpływa. Zakładam że zdemontowałeś wziernik komory pompy spustowej (taka biała plastikowa płytka) i zamontowałeś ją powtórnie....
 • Poziom 2  
  Sprawdziłem jeszcze raz wąż odpływowy wsadzając do niego cienki drucik po tym zabiegu zmywarka bez naczyń zaczęła i skończyła program. Zona włączyła ją z naczyniami z znów to samo ,ale w połowie programy 35 minutowego.Zresetowałem ją i ponownie została włączona tym razem skończyła program bez wyświetlania czerwonego kraniku ale na dnie zostało ze 2 litry wody.
  Sprawdziłem w trakcie programu wylewanie wody do wiadra i leciała bardzo małym strumieniem.Ten biały plastik o którym pisałeś został dobrze wsadzony. Nie wiem czy coś jeszcze mogę sam zrobić czy dzwonić po mechanika.
 • Poziom 26  
  Musisz prześledzić drogę odprowadzenia wody od Pompy spustowej do wylewki węża spustowego...
  Prawdopodobnie jest tam kawałek szkła który zablokował się gdzieś w wężu i łapie resztki jedzenia , które zmniejszają prześwit węża przez co zmywarka wypuszcza coraz wolniej wodę.
 • Poziom 2  
  witam przypuszczam ,że masz rację ale sam nie porozkręcam wszystkich węży bo nigdy tego ne robiłem i boję się że coś pourywam.Wstępna analiza mechanika brzmi tak jak twoja .Teraz czekam na zabranie zmywarki do punku .