Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara Picasso 02r. - Centralny zamek działa tylko z drzwi pasażera.

10 Mar 2016 18:48 2121 3
  • Poziom 26  
    Witam.
    Przy zamknięciu od drzwi kierowcy, przyciskiem w kokpicie czy też z pilota zamki natychmiastowo odbijają. Jeśli natomiast zamknę kluczem drzwi pasażera wszystko jest ok. Dalej jeśli otworzymy kluczykiem od kierowcy, drzwi pasażera pozostają zamknięte i gdy nie będziemy ich ruszać cały CZ będzie chodził prawidłowo z pilota itd.

Teraz jeśli przyjrzymy się schematowi (proszę nie sugerować się dodatkowymi dorysowanymi połączeniami, nie mogłem znaleźć czystego, czytelnego schematu)
    Xsara Picasso 02r. - Centralny zamek działa tylko z drzwi pasażera.

Z siłowników wychodzi sygnał zamknięcia drzwi PIN1/Green (zamknięcia, nie zaryglowania zamków) - jeśli nie ma masy z któregoś łącznika w zamku wyświetlany jest komunikat na wyświetlaczu. W przypadku drzwi pasażera (bo nimi się na razie zająłem ze względu na ciężkie ściągnięcie tapicerki) ten sygnał jest poprawny.
    Przewód biały/PIN6 podaje masę po poprawnym zaryglowaniu zamka. W przypadku przekręcenia kluczykiem ta masa jest podawana i następuje zaryglowanie reszty zamków.
    Jeśli dobrze rozumuję, to uszkodzony będzie zamek/siłownik (chyba część zespolona w tym przypadku), elektrycznie nie zamyka, mechanicznie tak.
    Może ktoś przerabiał temat zamków w tym samochodzie i chce się wypowiedzieć.

Jeszcze zauważyłem coś takiego, że jak zamknę/otworzę z pilota, czy od kierowcy, kierunkowskazy migną odpowiednio:
    zamkniecie: zaświecą się raz na parę sekund
    otwarcie: brak reakcji, zapala się tylko oświetlenie wewnątrz.
    Natomiast z felernych prawych pasażera
    zamknięcie: zaświecą się raz przez parę sekund
    otwarcie: około 8x bardzo szybkich mignięć
    Nie jest to aż takie ważne, lecz chciałbym się dowiedzieć jak powinno być prawidłowo.

Pozdrawiam.
  • Poziom 38  
    Szukaj usterki w zamku tak jak sam napisałeś.
  • Poziom 26  
    Witam. Po problemie, wymiana zamka - 20zł.