Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cyfrowy Polsat i Orange TV na jednej antenie - problem przy zmianie programów

adamkaro 11 Mar 2016 02:04 4044 2
 • #1
  adamkaro
  Level 11  
  Od początku. Antena 60 od CP konwerter twin marki nieznanej (nowy kupiony w salonie CP) do tego podłączony dekoder Cyfrowego Polsatu. działa jak należy. Drugie podłączone urządzenie to dekoder Orange UHD 88 też działa bez zastrzeżeń. Problem następuje przy przełączaniu kanałów tv orange, cyfrowy Polsat zacina się, pixelozuje, obcina dźwięk. Antena ustawiona optymalnie (siła sygnału 100%, jakość 76% odczyt z dekodera CP) dodam że antenę montowali podobno profesjonalni instalatorzy. Sam sprawdziłem czy jest stabilna. Niestety nie dysponuje miernikiem sygnału. Dodam jeszcze że przewód do Orange jest nowy końcówki zarobione zgodnie ze sztuką, a sam problem jest ciekawy bo przycina cyfrowy Polsat tylko w momencie pobierania informacji o kanale przez dekoder Orange, później już telewizja odbiera normalnie. Samo urządzenie niestety nie ma zbyt wielu modyfikowalnych ustawień w sekcji "tv satelitarna". Dodam że próbowałem podmienić konwerter na inny twin noname. Jeśli ktoś rozwiązał podobny problem proszę o podpowiedź co można z tym zrobić. Jest kilka tematów o podobnych problemach ale w żadnym nie znalazłem konkretnych odpowiedzi .  Dodano po 4 [godziny] 11 [minuty]:

  11111olo wrote:
  Masz źle ustawiony konwerter

  Rozwiń swoją wypowiedź
  11111olo wrote:
  Próbowałeś zamieni miejscami kable przy konwerterze?

  Tego nie zrobiłem, jutro sprawdzę, jeszcze zamienię dekodery miejscami aby wyeliminować usterkę przewodu antenowego do CP
 • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  adamkaro
  Level 11  
  Problem rozwiazany :-)
  Zamieniłem obecny konwerter no-name (HD-profi Twin LNB) na Inverto Black Premium i problem Ustąpił. Pozatym poprawilem, czysto zapobiegawczo F-ki przy antenie. Anteny nie przestawialem.

  Orange połączyłem z internetem za pomocą PLC TP-Link TL-PA4010KIT.

  Jednak czasza 60 w tym przypadku doskonale sobie radzi. Siła 100% jakość 97% na urządzeniu od Orange, siła 97% jakość 85% na Cyfrowym Polsacie.

  Dziękuję za zainteresowanie.
  Temat do zamknięcia