Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Brak możliwości ustawienia dźwięku przestrzennego

Jakub Barański 10 Mar 2016 23:44 846 3
  • #1 10 Mar 2016 23:44
    Jakub Barański
    Poziom 2  

Posiadam telewizor Samsung ue32f5500 LED oraz kino domowe ht-h5550. Po podłączeniu optycznego pod kino i TV oraz HDMI KD-TV wejście STB mam tylko i wyłącznie dźwięk w KD formatu PCM. Po zmianie ustawień w TV z odbiornika na zewnętrzne nie ma wogole dźwięku w kinie domowym. Po odłączeniu kabla HDMI i zostawieniu optycznego po zmianie ustawień w TV na zewnętrzne mam dźwięk w formacie dolby neo 2:5 ale wziaz dolby digital nie mogę ustawic. Chciałbym żeby HDMI było cały czas wpiety i mieć dźwięk przestrzenny jak mogę to rozwiązać ?

Dodam że rozważań podłączenie optycznego bezpośrednio pod dekoder cyfrowego Polsatu posiada funkcję dolby digital tyle że wyjście dźwięku jest przewodem s/pdif dlatego myślałem kupić konwenter z s/pdif na optyczne chciałbym zapytać czy zda to egzamin czy jest jakieś inne rozwiązanie żeby mieć dźwięk przestrzenny i podłączony pod TV kabel HDMI ?

Pozdrawiam.

P.S podejrzewam że ten TV jak i kolegi z tematu nie ma HDMI ARC

0 3
  • Pomocny post
    #2 13 Mar 2016 02:27
    Polon_us
    Poziom 40  

Jakub Barański napisał:
    dlatego myślałem kupić konwenter z s/pdif na optyczne chciałbym zapytać czy zda to egzamin

Jak najbardziej powinno to pomóc. Przy kupnie proszę zwrócić uwagę na opis tego konwertera. Musi być oznaczony "Coax In - Opt Out".

A czy wyłączenie wszelkich ustawień HDMI-CEC, ANynet+ -> telewizor i kino - nie pomaga?

0
  • #3 13 Mar 2016 10:54
    Jakub Barański
    Poziom 2  

Witam. Probowalem i w ten sposób jak kolega pisze ale tylko miałem format digital neo 2:5 chyba dobrze napisałem format ale dolby digital wciąż nie mogę ustawic.

A czy jest ktoś w stanie polecić taki konwentem bądź jakiś aplituner który będzie kompatybilny z tym sprzętem

0