Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo MK III - Alternator grzeje się i pobiera prąd na postoju

Marcin_ca1 11 Mar 2016 01:33 1728 6
  • #1 11 Mar 2016 01:33
    Marcin_ca1
    Poziom 22  

Witam
    Pacjent to Mondeo mk3 03r 2.0 tdci.
    W samochodzie podczas pracy migało oświetlenie diagnoza padła na regulator napięcia ok.
    Po rozebraniu altka założone zostały nowe łożyska regulator komutator szczotki.
    Po złożeniu i zamontowaniu oświetlenie już nie miga, alternator ładował 14,6v trochę za dużo ale zostało to zignorowane.

Po pierwszej nocce samochód nie odpala, rozładowany akumulator.
    Doszedłem że to alternator pobiera prąd ale nie zawsze np następną nockę samochód stał i odpalił normalnie.

Moje spostrzeżenia:
    -dziś znów nie odpalił, po odpaleniu na kable zauważyłem ciepły przewód od alternatora i bardzo ciepły alternator ładowanie już mniejsze 14,2v na światłach 13,97
    -po zgaszeniu auta przez ok godzinę spokój później zaczynał brać prąd, na multimetrze pokazuje od ok 0,8A do ok 3,23A te wartości ciągle skaczą, podejrzewam że tworzy się wykres sinusoidalny
    -na postoju gdy bierze prąd w okolicach szczotek, komutatora tworzy się pole magnetyczne(przyciąga śrubokręt)
    -gdy obracam wałem korbowym czyli również alternatorem zmienia się trochę charakterystyka poboru prądu

pytania:
    Co może być uszkodzone ? wirnik stojan mostek regulator ??
    Jaka może być przyczyna? wadliwe części?(nie były oryginalne) \
    Próbować wymienić regulator raz jeszcze czy raczej szukać innego alternatora? mniej nerwów

1 6
  • #2 11 Mar 2016 04:00
    piotrek22101
    Poziom 39  

Dioda któraś padła. Co do wymiany to jak kupisz drugi altek to nie wiesz na jaki trafisz,chyba że nowy. Ten rozebrać i przejrzeć. Ładowanie najlepsze to około.14.50v z włączonymi obciążeniami,światła,dmuchawa,grzana szyba. Ale są też takie alternatory które mniej ładują.

0
  • #3 11 Mar 2016 08:13
    miroslaw baśkiewicz
    Poziom 10  

masa ,słaba i nie ma odprowadzenia ciepła ,typu elektroda z spawarce ,dotkniesz jest zwarcie i się czerwieni nie dotkniesz się pali spoiwo. masa związana z akumulatorem.

0
  • #4 11 Mar 2016 08:54
    emeryt2
    Poziom 42  

Żadna MASA , mostek diodowy , tylko który, dodatni czy ujemny? Zmierzyć po odpięciu przewodu do akumulatora.

0
  • #5 11 Mar 2016 09:55
    kot mirmur
    Poziom 30  

Witam,najlepiej je wymontować i mierzyć spadki napięć przy obciążeniu prądem ok.10 A .Pomiar omomierzem na sucho często nic nie daje.

0
  • #6 11 Mar 2016 13:48
    miroslaw baśkiewicz
    Poziom 10  

multimetr cyfrowy Model 716,str .24 instrukcja ,test układu ładowania wyświetlanie przemiennie symbole: ,noC9" lub ,ALE".Prawdopodobnie zwarcie do uzwojenia stojana do masy lub uszkodzenie mostka prostowniczego, kup i od razu będziesz wiedział co szukać ,ja mam i nie szukam.

0
  • #7 11 Mar 2016 17:45
    seat21
    Poziom 25  

Masz założony chiński regulator wymień na ori i problem zniknie

0
  Szukaj w 5mln produktów